Nogometaši Svačića s 8:0 nadigrali sibinjsku Mladost

Prema tradiciji bez obzira na ljestvicu uvijek su nogometne utakmice između Svačića iz Starog Slatinika i Mladosti iz Sibinja bile derbi i krajnje zanimljive.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 17.11.2020

U posljednjem 13. kolu MŽNL Brod / Požega ova 2 kluba sastala su se u Starom Slatiniku te je domaći drugoplasirani Svačić bio favorit protiv devete sibinjske Mladosti.

Utakmica u Starom Slatiniku između nogometaša Svačića i gostujuće Mladosti iz Sibinja bila je sve samo ne derbi. Za taj epitet trebaju 2 kvalitetna protivnika, ali to u ovom susretu gosti iz Sibinja nisu bili. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj su na kraju Narančasti zabilježili visoku pobjedu s 8:0. Za domaće je ovo bila 9. pobjeda u sezoni koja je i najuvjerljivija do sada, dok je naravno momčad iz Sibinja doživjela svoj najteži poraz koji je 9. u prvenstvu. Ujedno je sastav trenera Marija Tadića došao do 7. uzastopne pobjede s kojom se učvrstio na 2. mjestu na ljestvici.

Već za prvih 7. minuta utakmice nogometaši Svačića imali su vodstvo od 2:0 s 2 gola Štefana Aračića. On je prvo u 4. minuti ukrao loptu neopreznim gostima i onda lagano matirao Kristijana Brkića na golu Mladosti. Samo 3 minute nakon toga Aračić se našao na pravom mjestu nakon što je Nižićev udarac odbio vratar Brkić, a on po drugi puta poslao loptu u mrežu za 2:0. Prvi udarac prema nezaposlenom Matiću na golu Svačića imali su gosti preko Stefanovića koji je u 31. minuti šutirao preko gola. Domaći svoju prednost povećavaju na 3:0 samo 4 minute kasnije kada se Ivan Vrhovac dokopao lopte koju je uzeo od gostujuće obrane i onda je bez problema svladao Brkića. Tada je bilo izvjesno da će 3 boda ostati u Starom Slatiniku, a pogotovo kada je u 37. minuti kapetan Sibinjaca Ivan Abramović zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Stoga se u drugom poluvremenu s igračem manje gostujuća Mladost nije mogla obraniti od napada domaćih koji su im do vrha napunili mrežu. U 55. minuti dogodio se pomalo bizaran pogodak kada je Stubičan sa svoje polovice poslao dugačku loptu u gostujući kazneni prostor u kojem ju nitko nije dodirnuo te je ona završila u mreži za 4:0. Narančasti ne staju te u 62. minuti podižu na 5:0 kada je Brkić odbio udarac Grgiću, natrčao je Vrhovac koji je pospremio loptu u mrežu za 5:0. Do svog trećeg gola na utakmici Ivan Vrhovac dolazi u 64. minuti kada je nakon lijepe solo akcije postavio visokih 6:0, ali tu domaći nisu stali. Gosti iz Sibinja su se predali, a Svačić je u velikom naletu pa tako u 67. minuti Josip Nižić na ubačaj Patrika Stopića podiže prednost domaćih na 7:0. Do kraja je sastav iz Starog Slatinika postigao još jedan pogodak. Igrala se 73. minuta kada je Ruhek ubacio u gužvu pred gol Mladosti, a tamo se najbolje snašao Josip Grgić za velikih 8:0. Isti igrač se do kraja našao u 3 čiste situacije iz kojih nije zabio te je ostalo i ovako velikih Svačić – Mladost (Sibinj) 8:0.

Za sibinjsku Mladost ovo je bila posljednja utakmica u ovoj godini nakon koje će svi na zimski odmor, dok Svačić još nije slobodan. Naime, ekipa trenera Marija Tadića ovaj vikend igra odgođenu utakmicu u Kaptolu protiv istoimenog domaćina s kojom se u slučaju pobjede vodećem Omladincu iz Gornje Vrbe mogu približiti na 7 bodova zaostatka.