Nogometaši Svačića na Jelasu protiv Amatera opravdali ulogu favorita

Odigrane su utakmice 3. kola Županijskog nogometnog kupa, dok su se penali nakon 2:2 izvodili u Vrpolju u kojem je domaća Sloga s 5:3 bila bolja od Zvonimira iz Donje Vrbe.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 30.09.2021

Hrvatski trećeligaši Slavonac i Omladinac bili su uspješni na gostovanjima, Tako su Crveni iz Bukovlja s 1:0 došli do pobjede u Starim Perkovcima, dok je sastav iz Gornje Vrbe s 2:0 slavio u Slavonskom Šamcu. Omladinac je u Starom Topolju s 3:0 bio bolji od sibinjske Mladosti, dok je najviše golova bilo na Jelasu u utakmici u kojoj je Svačić iz Starog Slatinika s 5:2 pobjedio domaći Amater.

Bila je to ugodna večer na Jelasu. Naime, u 3. kolu Županijskog kupa vodeća momčad u MŽNL Brod / Požega nogometaši Svačića iz Starog Slatinika su s 5:2 svladali domaći Amater koji je drugoplasirani uz utakmicu manje u skupini B Druge Županijske lige. Momčad Borisa Brice iz 4 utakmice u prvenstvu ima sve pobjede te od slijedeće sezone želi u jedinstvenu Prvu Županijsku ligu. Nogometaši Amatera su i protiv Svačića bez obzira što nisu igrali Tomislav Cindrić i Ivan Dardalić pokazali kvalitetu i da je pred njima dobra i uspješna sezona. S druge strane trener Svačića Mario Tadić odmarao je Tomislava Kljajića, Luku Panijana i Ivicu Pavića koje je poštedio napora u ovoj utakmici. Gosti iz Starog Slatinika opravdali su ulogu favorita jer se vidi razlika u 2 ranga natjecanja, međutim, Amater je pružio sasvim dobar otpor i Svačić nije lako došao do pobjede.

Već u 9. minuti nogometaši Svačića došli su do vodstva kada je Krešimir Vrljić bio dodavač, dok je Josip Grgić matirao na golu Amatera mladog Filipa Sušića za 0:1. Domaće taj gol nije poljuljao niti sputao te su nastavili igrati svoju igru i u 16. minuti uspjeli su izjednačiti. Brazilac Maycon Soares ubacio je pred gol iz kornera, a u gužvi se najbolje snašao iskusni Franjo Mrva koji nakon što je nekoliko puta bio strijelac u prvenstvu, sada je nastavio zabijati i u kupu za 1:1. Taj rezultat bio je aktualan 7 minuta, a onda je u 23. bivši igrač Amatera Ivan Krizmanić pronašao Marija Lucića koji je preciznim udarcem svladao Sušića za novo vodstvo Svačića, ovoga puta s 2:1. Mogli su gosti iz Starog Slatinika u 40. minuti i do 3:1, ali je pokušaj Ante Pranjića završio na spoju grede i vratnice.  Što nije pošlo za nogom igračima trenera Tadića tada, dogodilo se u drugom poluvremenu u 53. minuti kada je Tomislav Žuljević nakon ubačaja Domagoja Ivanagića pogodio za 1:3. Niti tada se Amater nije predao već su još jednom uzvratili i zaprijetili objektivno kvalitetnijem protivniku. Igrala se 63. minuta u kojoj je odličnu loptu pred gol Svačića poslao Ante Marić, dok je akciju pratio domaći kapetan Josip Barić kojem nije bilo teško svladati Marija Drmića za smanjenje gostujućeg vodstva na 2:3. Do kraja su nogometaši Svačića postigli još 2 gola. Ivan Krizmanić u 77. minuti upisao je svoju drugu asistenciju sada za Mateja Krafta koji je pogodio donji desni kut za 4:2. Minutu prije kraja uvijek dobri i pouzdani Ivan Vrhovac koji je također kao i Krizmanić nekada igrao u Amateru je ubacio pred gol, a tamo se lopta od domaćeg stopera Ante Marića odbila u mrežu za konačnih Amater – Svačić (Stari Slatinik) 2:5.

Tako su se nogometaši Svačića priključili ekipama iz: Vrpolja, Bukovlja, Gornje Vrbe i Starog Topolja u četvrt – finalu Županijskog kupa u koji se uključuje i Marsonia. Zbog vremena i zgusnutog raspored preko tjedna koji imaju trećeligaši još nije odlučeno hoće li se utakmice četvrt-finala kupa igrati ove jeseni ili će se prebaciti na proljeće.