Nogometaši Slobodnice do pobjede nad Batrinom

Nakon što je završio prvi dio polusezone u Prvoj ŽNL ostale su se odigrati još 3 odgođene utakmice.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 26.11.2019

One izravno odlučuju o tome kojem će klubu pripasti naslov prvaka jeseni. Jednako tako važne su i za začelje na kojem je Slobodnica s utakmicom manje protiv Batrine koja se zajedno s ekipama iz Donje Vrbe, Nove Kapele i Cernika bori za vrh ljestvice. Slobodnica je prije utakmice htjela s pobjedom pobjeći sa začelja, a Batrina s nova 3 boda još više se priključiti vodećim ekipama.

Na kraju je do pobjede s 3:2 došla Slobodnica premda su gosti iz Batrine 2 puta imali vodstvo, prvo s 1:0, a onda i s 2:1. Ponovno je u svim akcijama kod domaćih golova bio Silvio Velić povratnik iz Oriolika, dok su uz njega važne uloge imali kapetan Ivan Jozić i Tomislav Bazina.

Za Slobodnicu u ovoj utakmici nisu igrali Matej Lovrić, Ivan Dardalić, Filip Stanić, Ivo Karlović te Marko i Mato Gavran. Niti Batrina s druge strane nije bila kompletna te nije nastupila u svom najjačem sastavu.

U utakmici između Slobodnice i Batrine daleko sadržajnije bilo je drugo poluvrijeme. U prvom su gosti u 25. minuti došli do vodstva nakon što je golman Zelenih Matej Vukotić slabo reagirao, a njegov poklon iskoristio je Josip Sekulić koji nije imao težak zadatak poslati loptu u praznu mrežu za 0:1. U drugom poluvremenu Slobodnica u 50. minuti ima najbolju prigodu za poravnanje, ali Alen Velić nakon ubačaja Bazine za malo prebacuje gredu. Isti igrač našao se u novoj situaciji pred golom Batrine i 5. minuta kasnije, ali se sada nakon dodavanja Ivana Jozića ispriječio iskusni čuvar gostujuće mreže Dubravko Kolundžić. Bio je to uvod za poravnanje koje se dogodilo u 57. minuti. Ponovno je odlični Tomislav Bazina poslao dobru loptu u gostujući kazneni prostor u kojem se lijepo snašao Silvio Velić koji je pogodio za 1:1. Ubrzo Batrina ima novo vodstvo. Igrala se 61. minuta u kojoj je Robert Nović uposlio Tomislava Renku koji po drugi puta svoju ekipu dovodi u prednost sada s 2:1. Slobodnica traži poravnanje i u 65. minuti se to moglo i dogoditi kada je na ubačaj Antonija Vinkovića pokušaj Vedrana Tomića otišao malo pokraj gola. U toj situaciji domaći su od suca Gavranića tražili kazneni udarac, ali ga nisu dobili. Mogli su Zeleni u 68. minuti poravnati na 2:2, ali je Kolundžić na golu još jednom pokazao svoje kvalitete obranivši udarac Silviju Veliću. Bila je to najava poravnanja koje se dogodilo u 80. minuti nakon što je Vinković proigrao Silvija Velića kojem udarac odbija Kolundžić, lopta dolazi do Bazine koji poravnava na 2:2. Taj pogodak još više je dignuo Slobodnicu koja je u 90. minuti došla do preokreta. Ivan Jozić se dokopao lopte, uposlio je Silvija Velića koji se sjurio prema golu Batrine gdje je srušen te je sudac Gavranić pokazao na najstrožu kaznu uz prosvjede gostujućih igrača. Silvio Velić odlučio je izvesti kazneni udarac te je bio precizan za svoj 5 gol u 6 utakmica s kojim je Slobodnici donio iznimno važnu pobjedu protiv vrlo dobre Batrine s 3:2.

Nogometaši Batrine u Slobodnici su doživjeli 5. poraz u sezoni koji ih je malo udaljio od vrha ljestvice. Zato je Slobodnica sa 4. pobjedom u prvenstvu preskočila klubove iz: Starog Topolja, Ljupine i Bebrine te se nalazi na 11. mjestu.