Nogometaši Oriolika s 3:2 bolji od Slavije

U sklopu 17. Memorijalnog nogometnog turnira „Josip Joka Pavlović“ u Slobodnici, revijalnu utakmicu odigrala su 2 hrvatska trećeligaša Oriolik iz Oriovca i Slavija iz Pleternice. Za oba kluba to je bila prva pripremna utakmica koja je na kraju završila s 3:2 pobjedom Oriovčana.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 22.07.2019

Nogometaši oriovačkog Oriolika i pleterničke Slavije odigrali su zanimljivu i vrlo učinkovitu utakmicu u kojoj su gledatelji vidjeli ukupno 5 golova. Obje momčadi prije tjedan dana krenule su s pripremama za novu sezonu te su jedni i drugi osvježili svoje postave s dolascima novih igrača. Upravo su se kod Crvenih iz Oriovca istaknuli novi igrači Silvio Velić i Toni Bošnjaković koji su u prvoj utakmici za novi klub odmah postigli i pogodak.

Već nakon prvih 15. minuta bilo je 2:1 za Oriolik, ali je prva do vodstva došla Slavija i to u 5. minuti preko Dominika Dorića.. Vrlo brzo u 8. minuti Oriovčani su došli do poravnanja kada je Anto Galović bio dodavač za strijelca Silvija Velića koji je poravnao na 1:1. Velić je prošle godine u dresu Slobodncie bio najbolji strijelac Druge ŽNL – centar te bi u Oroliku trebao nadomjestiti odlazak napadača Josipa Majstorića.

Do vodstva od 2:1 nogometaši Oriolika došli su u 15. minuti preko također novog igrača koji se ovog ljeta iz Rijeke vratio u matični klub Tonija Bošnjakovića. Prvom poluvrijeme bilo je vrlo zanimljivo na obje strane te je bilo pokušaja prema vratarima Hercegu i Karliću, a onda su Oriovčani u 40. minuti povećali svoje vodstvo na 3:1. Agilnom Anti Galoviću udarac je odbio vratar Karlić, lopta je došla do Luke Đereka koji je precizno pogodio te se s tih 3:1 otišlo na poluvrijeme. U nastavku je malo pao ritam i kvaliteta same utakmice pogotovo kada su treneri Robert Dujić i Damir Bognar ubacili u igru veliki broj mladih pričuvnih igrača. Vrijedno spomena je 63. minuta u kojoj je Marko Grbeš za Slaviju postigao pogodak s kojim je smanjio rezultat na konačnih Oriolik – Slavija 3:2.

Što se tiče samog turnira do finala su prošle ekipe iz Sibinja i Starog Slatinika. Tako je Mladost iz Sibinja koju vodi Dinko Rosandić u polufinalu s 3:1 svladala Slavonac iz Brodskog Stupnika. Još uvjerljiviji bio je Svačić iz Starog Slatinika trenera Marija Tadića koji je s 5:1 nadigrao Graničar iz Brodskog Varoša.

U finalu je Mladost iz Sibinja golovima Ante Gavrana i Josipa Mijića imala vodstvo od 2:0, da bi Svačić iz Starog Slatinika napravio preokret za pobjedu sa 4:2. Dvostruki strijelac bio je Ante Pranjić koji je ujedno i najbolji strijelac turnira, dok su golove još dali Domagoj Čuljak i Ivan Vrhovac. Pobjednička ekipa Svačiča u Mariju Matiću imala je i najuspješnijeg  vratara na 17. Memorijalu „Josip Joka Pavlović“ u Slobodnici. Za 3. mjesto je Graničar iz Brodskog Varoša također sa 4:2 pobijedio Slavonac iz Brodskog Stupnika. Tako je u 5 utakmica ukupno postignuto 27 golova što je prosjek od 5,4 gola po svakom susretu.

Održan 1. Ljetni dječji nogometni "Legen kup 2019"