Nogometaši Omladinca u Gornjoj Vrbi s vrha skinuli Vukovar 1991

Da nedavna pobjeda nogometaša Omladinca u Gornjoj Vrbi nad Marsonijom nije bila slučajna, momčad trenera Ivana Pavkovića pokazala je i protiv vodeće ekipe prvenstva Vukovara.

Autor: Brodportal | Datum objave: 16.09.2021

Da nedavna pobjeda nogometaša Omladinca u Gornjoj Vrbi nad Marsonijom nije bila slučajna, momčad trenera Ivana Pavkovića pokazala je i protiv vodeće ekipe prvenstva Vukovara. Goste iz Grada heroja mnogi vide kao glavne kandidate za vrh ljestvice, međutim, oni to svojom igrom u Gornjoj Vrbi nisu pokazali. Očito su i malo podcijenili domaćina koji ih je pametnom igrom uspio nadmudriti i tako im nanijeti prvi poraz u prvenstvu.

Nakon što su u Gornjoj Vrbi nogometaši domaćeg Omladinca u dobroj utakmici pobijedili u derbiju susjeda Marsoniju, sada su u utakmici 6. kola Treće lige – istok s 1. mjesta skinuli do ovog kola vodeći i neporaženi HNK Vukovar 1991. Sastav trenera Ivana Pavkovića odigrao je bez imperativa i vrlo pametno te je iskoristio igrača više za pobjedu s 2:1. Još kada se pogleda da za Vrbljane nisu igrala 2 napadača Josip Ravlić i Mario Bačić, pa 2 vrlo važna igrača sredine terena Slaven Barišić i Dario Radić, onda ova pobjeda dobiva na još većoj težini. Niti Vukovarci nisu bili kompletni te su njima nedostajala 2 Kolumbijca Lugo Paz i Robin Gonzales, pa Jakov Biljan, Dino Brajković i Ivan Plum. Ovo je nakon 8. mjesesci i 22 utakmice prvi poraz Vukovara 1991 u prvenstvu, dok su posljednji doživjeli još 15. studenog prošle godine s 1:0 na gostovanju u Čepinu. Stoga se sinoć u Gornjoj Vrbi do dugo u noć slavila ova velika pobjeda nad jednom od najboljih ekipa u ligi.

Od početka utakmice gosti su krenuli furiozno i kao da su htjeli što prije postići pogodak. Tako je u 2. minuti Aleksić nakon kornera dobro zagrijao Zebu na golu Omladinca koji se nije dao iznenaditi, dok je odbijenu loptu Josip Barišić poslao preko gola. Vrlo brzo u 10. minuti nova opasna situacija pred golom domaćih u kojoj se ponovno našao Barišić nakon što je inače vrlo pouzdani mladi stoper Omladinca Hrvoje Galović bio neoprezan, ali na njegovu sreću, napadač Vukovara 1991 šutirao je prkeo gola. To je bilo sve od gostiju u prvom poluvremenu te su u preostalih 35. minuta sve prigode i pokušaje prema Ivanu Marijanoviću imali nogometaši Omladinca. Prvu pravu prigodu za sastav iz Gornje Vrbe imao je Ivan Martić u 36. minuti kada ga je proigrao odlični Marin Begić, ali se Marijanović na golu Vukovara 1991 dobro snašao i uspio je obraniti. Samo 2 minute nakon toga ponovno je Begić u akciji koji je ovoga puta uposlio Antonija Svrzlića, ali jen jegov pokušaj iz dobre pozicije bio za malo neprecizan. Ključan trenutak na utakmici dogodio se u 63. minuti kada je gostujući igrač Kristijan Pavičić zbog prigovora od glavnog suca Alena Dobraša iz Požege zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Već nakon 2 minute Omladinac je iskoristio igrača više kada je ponovno odlični Antonio Jurević spustio loptu Toniju Mrvelju, a ovaj je prekrasnim udarcem tzv. "suhim listom" pogodio preko Marijanovića za 1:0. Vukovarci su u šoku i svim slimama kreću po poravnanje, a onda je u 72. minuti Ivan Martić povukao kontru te je izbacio Begića koji bježi gostujućoj obrani i onda kada su svi očekivali udarac, najbolji igrač utakmice na drugoj vratnici vidi utrčalog Silvija Velića koji kao i Mrvelj postiže svoj prvi gol u ovoj sezoni za velikih i pomalo senzacionalnih 2:0 u korist Omladinca. Do kraja je Vukovar 1991 preko Patrika Džalte u 80. minuti nakon ubačaja Ivana Aleksića uspio smanjiti na 2:1. U preostalih 10. minuta gostujuća ekipa imala još jedan udarac iz daljine i to ponovno Džalto, ali se rezultat nije mjenjao te je ostalo 2:1 u korist sastava iz Gornje Vrbe.

Na ljestvici je sada Đakovo Croatija preuzla vrh s bodom ispred drugoplasiranog Vukovara 1991, dok je Omladinac iz Gornje Vrbe na 4. mjestu s 2 boda iza vodećeg. U slijedećem kolu ove subote momčad Ivana Pavkovića gostuje u Dardi, dok je Vukovar 1991 u jednom od derbija kola domaćin Belišću koje se nalazi na 3. mjestu s istim brojem bodova koliko ih ima i najveća senzacija u dosadašnjem dijelu prvenstva - Omladinac iz Gornje Vrbe.