Nogometaši Omladinca iz Gornje Vrbe opravdali ulogu favorita

Od svih klubova koji se natječu u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Brod / Požega najviše se ove zime pojačao Omladinac iz Gornje Vrbe.

Autor: Brodportal | Datum objave: 09.03.2020

Agilna uprava angažirala je tri prava pojačanja koja su igrala u Trećoj ligi i s kojima je trener Pavković dobio kvalitetu, ali i više igrača na dispoziciji. U 1. kolu u nastavku prvenstva u Gornjoj Vrbi gostovao je Tomislav iz Donjih Andrijevaca protiv kojeg su nogometaši Omladinca opravdali ulogu favorita.

Na kraju je Omladinac u Gornjoj Vrbi s 2:0 svladao Tomislav iz Donjih Andrijevaca nakon bolje igre prije svega u drugom poluvremenu kada su i postigli oba gola. Gosti su se u prvih 45. minuta dobro postavili te su nekoliko puta i zaprijetili Soltokoviću preko: Mateja Aračića, Mladena Matijevića i Filipa Gavrana. Za domaće se prema očekivanju u prigodama nalazio Josip Ravlić, ali su se gosti iz Donjih Andrijevaca jako dobro držali u prvih 45. minuta. Još su bili i oslabljeni za neigranjem prvog strijelca lige Velimira Švarića, dok su još izostali: Leopold Marjanović, Jurica Zirdum i Ivan Putniković. Trener sastava iz Gornje Vrbe Ivan Pavković nije mogao računati na ozlijeđene Filipa Štefančića i novo pojačanje Slavena Barišića, dok može biti zadovoljan s igrom svoje ekipe, ali samo u drugom poluvremenu i naravno s pobjedom od 2:0.

Već u 49. minuti Omladinac je došao do vodstva. Korner je izveo Radić, pred golom se stvorila gužva, lopta se odbila do Patrika Mijića koji je precizno pogodio pokraj vratara Marija Jagnjića za 1:0. Bio je to Mijićev prvi službeni nastup u dresu ekipe iz Gornje Vrbe i odmah prvi pogodak. Ubrzo je bilo i 2:0. Dogodilo se to u 57. minuti kada je Tomislav Samardžija uposlio najboljeg strijelca domaćih Josipa Ravlića koji je još jednom pokazao znanje, kvalitetu i moć te je udvostručio vodstvo svoje ekipe na 2:0. Vidjelo se koliko su ti golovi domaćoj momčadi dali puno samopouzdanja, pa se Spasojević nakon toga našao u prigodi na dodavanje Mijića, ali nije dobro zahvatio loptu. Mogli su gosti iz Donjih Andrijevaca u 62. minuti smanjiti na 2:1, ali je udarac Igora Biličića krajnjim naporom Soltoković izbacio u korner. Na drugoj  strani samo dvije minute kasnije Ravlić je u novoj prigodi nakon novog proigravanja Mijića, ali se sada ispriječila vratnica. U samoj završnici utakmice ekipa trenera Pavkovića imala je još dvije velike prigode koje je obje pripremio Patrik Mijić. Prvo je u 83. minuti pronašao Nemanju Prodanovića koji nije pronašao put lopti u mrežu, a minutu prije kraja u još boljoj situaciji našao se mladi 18.-to godišnji Ivan Stojanac, ali niti on nije bio precizan. Na kraju više nego zaslužena pobjeda Omladinca iz Gornje Vrbe, dok je Tomislav iz Donjih Andrijevaca ostavio više nego dobar dojam.

Za Omladinac iz Gornje Vrbe ovo je bila 7. pobjeda u sezoni s kojom su skočili na 3. mjesto na ljestvici, dok je Tomislav na 12. poziciji. U slijedećem kolu u Donjim Andrijevcima gostovat će drugoplasirani Svačić iz Starog Slatinika, dok će Omladinac u derbiju kola u Sibinju igrati kod domaće Mladosti.