Nogometaši Marsonije s 2:1 bolji od Slavonije u nastavljenoj utakmici iz 18. kola

Premda je postojala inicijativa da se prekinuta utakmica između Marsonije i požeške Slavonije odigra na kraju prvenstva i to u Velikoj u rodnom mjestu Brune Bobana, to se nije dogodilo. Naime, vodstvo Treće HNL – sjeveroistok zbog regularnosti natjecanja tražilo je klubove da što prije dogovore odigravanje prekinute utakmice. Tako je u nastavku tog dvoboja Marsonia došla do pobjede s 2:1 na Slavonijom koja je vrlo lako mogla uzeti i bod.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 11.04.2018

Trener Marsonije Robert Špehar ne može biti zadovoljan s onim što su njegovi igrači pokazali u nastavku utakmice protiv požeške Slavonije. Igra će se brzo zaboraviti, dok će se pamtiti samo 3 osvojena boda s kojima su Bijelo – crni ostali s izgledima za najviši plasman. Primjetno je da Brođani igraju u grču i da je psihološki pritisak kod ekipe trenera Špehara najveći problem. Stoga ova momčad ne pruža niti blizu igre kakve to zaslužuju igračke kvalitete koje pojedinci u Marsoniji imaju. Svega toga svjestan je i sam Špehar.

Marsonia je u nastavak utakmice 18. kola protiv požeške Slavonije krenula s vodstvom od 1:0. Domaće je u onoj tragičnoj utakmici u vodstvo u 2. minuti doveo Josip Balentović. Nakon više od 2 tjedna isti protivnici sastali su se na istom mjestu i ponovno je pogodak postignut u 2. minuti što je ukupno 9. minuta, ali sada ga je dala Slavonija. Naime, Matijas Šulc je dobio dobru dubinsku loptu, vratar domaćih Vlade Tomaš otišao je u prazno, a gostujućem igraču nije bilo teško pogoditi za 1:1. Nakon toga Bijelo – crni imali su nekoliko pokušaja za vodstvo, ali se u 13. minuti Bundavica nije najbolje snašao pred gostujućim golmanom Vasićem. Imao je i Rosandić kojeg je Špehar s desnog bočnog vratio u napad prigodu u 21. minuti nakon ubačaja Sivrića, međutim ostalo je 1:1. Najbolju prigodu u prvom poluvremenu za domaće imao je Čanić u 35. minuti, ali je gostujući vratar uspio nekako zaustaviti i otkloniti opasnost. Do toliko željenog vodstva Marsonia je došla u 52. minuti kada je Kurbalić dijagonalom proigrao Sivrića, ovaj je probio stranu i onda pred golom uposlio Gudelja kojem nije bilo teško postići svoj drugi gol ove sezone za vodstvo  Brođana od 2:1. Mogla je Slavonija preko Šulca i do poravnanja kada je njegov ubačaj u 68. minuti umalo završio u golu ne baš previše sigurnog Tomaša koji je na golu zamijenio ozlijeđenog Memovića. U završnici je Marsonia mogla do uvjerljive pobjede. U 84. minuti Mišić je dobro uposlio Sivrića koji se sjurio prema golu, ali je šutirao točno u Vasića. Samo minuti nakon toga ista akcija na istom prostoru. Sada je Ćubel dao loptu Sivriću koji je ponovno nezadrživ te je sada svladao Vasića, međutim, povećanje rezultata na 3:1 spriječila je vratnica. Do kraja utakmice Slavonija taj promašaj nije kaznila te je ostalo 2:1 u korist Marsonije.

Protiv Slavonije nogometaši Marsonije zabilježili su svoju 10. pobjedu ove sezone s kojom se na ljestvici nalaze na 6. mjestu s istim brojem bodova koliko ima i peto Međimurje, dok im vodeći Osijek II bježi 5 bodova. S druge strane Požežani su ostali na 14. poziciji te će s Vukovarom, Belišćem, Đakovo Croatijom i Varteksom voditi borbu za ostankom u ligi.