Nogometaši Marsonije preko Oriolika do finala Županijskog kupa

Nogometni Kup Brodsko – posavske županije ušao je u svoju završnicu. Poznato je da će finalisti koji će se početkom slijedećeg mjeseca sastati u Oriovcu od jeseni igrati u pretkolu Kupa Hrvatske. Nekako je polufinalni susret između Slavonca iz Bukovlja i Sloge iz Nove Gradiške bio u drugom planu a sva pozornost bila je usmjerena prema drugom polufinalnom paru u kojem su u finalu prije finala igrala dva trećeligaša - Marsonia i Oriolik. Utakmica između Bijelo – crnih i Crvenih nije mogla zadovoljiti oko 400 gledatelja. U pravilu su susreti između ove dvije ekipe uvijek tvrdi s malo prigoda. Tako je bilo i ovoga puta uz puno prekršaja i destrukcije igre. Na kraju je odlučio pogodak koji je postigla Marsonia za minimalnu pobjedu od 1:0.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 16.05.2018

Sve do 24. minute nije bilo prave prigode na utakmici. Imala je Marsonia blagu terensku nadmoć, dok je prvi gostujućem vrataru Mateju Nikičiću zaprijetio Gudelj u 24. minuti, međutim, golman Oriolika koji brani u Kupu izvadio je loptu ispod grede. Nakon toga Sivrić se u 27. minuti našao pred golom Crvenih, oslobodio se svog čuvara, ali je šutirao malo pokraj gola.

Gosti iz Oriovca imali su dobru situaciju za poravnanje u 41. minuti preko Jurića koji je s ruba 16. metara šutirao preko gola. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Bundavica je krenuo u solo prodor, ali je njegov udarac iz daljine ukrotio Nikičić. Ključan trenutak na utakmici dogodio se odmah na početku drugog poluvremena. Bundavica je izborio loptu koju je proslijedio Gudelju, ovaj ubacuje pred gol, a tamo je na pravom mjestu Mišić koji ne griješi te Marsoniju dovodi u vodstvo od 1:0.

Uzvratio je Oriolik u 63. minuti preko Barišića kojeg je proigrao Marinović, međutim, Memović je bio na mjestu te je otklonio opasnost. Mogla je Marsonia u 77. minuti riješiti pitanje pobjednika kada je Kurbalić dao dobru povratnu za Sivrića, ali je njegov udarac otišao malo pokraj desne vratnice. Trener Oriolika Braslav Ostojić u posljednjih 15. minuta u igru je uveo nedovoljno oporavljenog Mateja Marušića kojeg je poslao u napad. Baš se Marušić u 78. minuti nakon ubačaja Jurića našao pred Memovićem koji se nije dao iznenaditi.

Posljednji pokušaj imali su Bijelo – crni u 85. minuti preko Begića kojeg je uposlio Gudelj, ali i njegov udarac nije išao u okvir gostujućeg gola . Tako je Marsonia s minimalnih 1:0 bila bolja od Oriolika.

U drugoj polufinalnoj utakmici Sloga iz Nove Gradiške je s 2:1 u Bukovlju pobijedila domaći Slavonac. Finalna utakmica Županijskog kupa između Marsonije i novogradiške Sloge igra se u petak, 8. lipnja od 18 sati u Oriovcu.