Nogometaši Marsonije i Čepina odigrali zanimljivu utakmicu

Protiv Čepina na domaćem terenu nogometaši Marsonije odigrali su svoju 6 prijateljsko – pripremnu utakmicu. Bila je to utakmica kao i ona prije tjedan dana protiv Zrinskog iz Jurjevca, čvrsta, žustra i borbena uz nekoliko dobrih poteza jednih i drugih. Na kraju je završilo kao i u prvenstvu neodlučeno, ali ovoga puta 1:1.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 15.02.2020

Prema očekivanju daleko bolji nogomet prisutni gledatelji vidjeli su u prvom poluvremenu kada su i postignuta oba gola. U nastavku je malo tempo pao kao i kvaliteta iz razloga što su ušli pričuvni igrači. Za jedne i druge bila je ovo dobra i vrlo korisna provjera. Gosti iz Čepina i ovoga puta pokazali su se kao vrlo čvrst i neugodan sastav, dok je Marsonia imala inicijativu i više loptu u svom posjedu. Prigode su imali jedni i drugi, ali su vratari Memović i Jakovljević pokazali svoje kvalitete. Na kraju je završilo bez pobjednika 1:1 u utakmici koja je prema svemu djelovala kao prava prvenstvena.

Prvi se u prigodi za vodstvo u 1. minuti našao iskusni napadač Marsonije Mišić, ali je na dodavanje Jašarevića šutirao malo preko gola. Uzvratio je za goste vrlo neugodni i pokretljivi Bungić kojem je udarac obranio Memović nakon ubacivanja Baratilo – Ćerdića. Do vodstva su Bijelo – crni došli u 18. minuti kada je akcija počela od Šimca koji dobro pronalazi Mišića koji si je stvorio prostor i onda dao za Jašarevića koji je iz teške pozicije uspio svladati Jakovljevića za 1:0. Samo 5. minuta kasnije Čepin dolazi do poravnanja. Igrala se 23. minuti kada je Mišković presjekao dodavanje Jašarevića uposlio Bungića koji se sa 40. metara okomito sjurio prema domaćem golu te unatoč tome što je imao 2 igrača oko sebe uspio se održati na nogama i pospremiti loptu iza leđa vratara Memovića za 1:1. Do kraja poluvremena za Zelene se u 33. minuti u prigodi našao Gelo kojeg je uposlio Brazilac Kaua, ali mu je izostala bolja završnica. U drugom poluvremenu je Marsonia preko svog najboljeg pojedinca na utakmici Mirze Jašarevića imala 2 pokušaja. Prvo je u 55. minuti dobro primio dugačku loptu od Bundavice, ali nije uspio po drugi puta ozbiljnije ugroziti Jakovljevića. Još bolju situaciju Jašarević je imao u 73. minuti kada je nakon odličnog prodora po lijevoj strani došao u poziciju za udarac, ali je gostujući vratar pokazao zašto je među najboljima u ligi te je pripremna utakmica između Marsonije i Čepina završila neodlučeno 1:1.

Jednima i drugima do početka nastavka prvenstva u Trećoj ligi – istok ostala je još samo jedna provjera. Oba kluba će za vikend igrati u Mađarskoj, dok nogometaši Marsonije za protivnika imaju domaći Pečuh.

Stadion uza Savu, gledatelja 70, sudac: Mateo Bednjanec (Slavonski Brod)

Strijelci: 1:0 Jašarević (18), 1:1 Bungić (23)

MARSONIA: Memović – Vranešić, Čanić, Balentović, Begić – Šimac, Bundavica – Ćubel, Baričević, Jašarević – Mišić. (Još su igrali: Krijan, Garić, Dančević, Mirković, Letica, Brkić, J. Grgić). TRENER: Braslav Ostojić

NK ČEPIN: Jakovljević – P. Grgić, S. Bilobrk, Goluža, M. Grgić – Krsanović, Mišković – Kanua dos Santos, Batarilo – Ćerdić, Gelo – Bungić. (Još su igrali: Bombini, Pandžić, Leutar, Gregić, Pedić, Brlić, Dragojević). TRENER: Igor Toth