Nogometaši BONK-a iz Bebrine do naslova u Kaniži

U Kaniži je Nogometni klub Posavac održao svoj 2. Memorijalni nogometni turnir za svoje poginule i preminule članova kluba Andriju Klarića, Miju Bojku, Ivicu Juretiću, Đuru Matijevića, Antuna Brzića, Ivana Barišića i Milana Kranjčića.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 27.06.2020

Osim 4 seniorske ekipe održan je turnir za mlađe uzraste u konkurenciji limača i mlađih pionira. Tako je kod seniora do naslova došao BONK iz Bebrine, dok je kod mlađih pionira slavila Škola nogometa Kaniža, a kod limača Vinogorac.

Ovogodišnji memorijalni turnir u Kaniži bio je pozivni, dok pobjednici s prvog turnira nogometaši Budainka Kolonije nisu obranili naslov. Oni su u polufinalnom susretu s 1:0 golom Halužana poraženi od BONK-a iz Bebrine. U drugom polufinalnom dvoboju domaći Posavac je s 2:0 golovima Kristiana Babaića i Kristijana Jurkiva svladao Šokadiju iz Šumeća. U finalu je županijski prvoligaš BONK iz Bebrine sa 4:1 nadigrao Posavac iz Kaniže koji je preko Kristiana Babaića došao u početno vodstvo od 1:0, ali do kraja Žuti nisu izdržali.

S finalne utakmice svakako treba izdvojiti sjajan pogodak za 1:1 kojeg je postigao Silvio Tomac koji se dogodio samo minutu nakon što je Posavac došao u prednost. Do kraja prvog poluvremena koje se igralo 35 minuta gosti iz 3 km udaljene Bebrine postigli su još 2 gola. Prvo je Stjepana Jurkiva na golu Posavca nakon lijepe i školske akcije svladao najbolji strijelac BONK-a Antonio Ferić, da bi 5. minuta kasnije na 3:1 rezultat povećao Tomo Halužan. U nastavku je malo pao tempo igre zbog izmjena koje su napravili treneri, dok je gostujuća ekipa Mate Nikolića postigla i četvrti pogodak preko Karla Dujmovića za konačnu pobjedu BONK- a sa 4:1 protiv domaćeg Posavca za naslov pobjednika na turniru u Kaniži.

U susretu za 3. mjesto je Šokadija iz Šumeća je s 3:2 bila bolja od Budainka Kolonije, dok su strijelci za Ljubičaste bili: Predrag Pejić te Hrvoje i Mario Stasjuk. Golove za klub s Budainke dali su Josip Furjanić i David Radman. Na turniru za mlađe uzraste kod mlađih pionira koji su 2008. i 2009. godište među 5 ekipa slavila je domaća Škola nogometa Kaniža.

U finalu između Škole nogometa Kaniža i ŽNK Marsonia nije bilo golova te su na kraju domaći s 3:2 slavili nakon izvođenja penala.

Kod limača koji su 2010. godište i mlađi također je nastupilo 5 ekipa, dok je u finalu Vinogorac s 3:0 nadigrao Svačić iz Starog Slatinika.

U finalu kod limača golove za Vinogorac postigli su Rafael i Robert Ergotić te Josip Lipovac.

Sljedeće godine NK Posavac iz Kaniže slavi 85. godina postojanja te će se tom prigodom izdati monografija kluba kao i prigodni turnir koji će trajati 2 tjedna i želja je da na njemu nastupi klub iz Prve lige.