NK Graničar iz Slavonskog Šamca novi županijski prvoligaš

U posljednjem 3. kolu kvalifikacija za popunu 1. ŽNL Brodsko-posavske, NK Graničar iz Slavonskog Šamca na svom je terenu uvjerljivo pobijedio NK Psunj Sokol iz Okučana i uspio se plasirati u 1. Županijski nogometni ligu!

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 24.06.2019

U posljednjem 3. kolu kvalifikacije za popunom Prve ŽNL u Slavonskom Šamcu domaći Graničar ugostio je Psunj Sokol iz Okučana. Od ranije je Budainka Kolonija osigurala plasman u viši rang, dok se drugi putnik tražio između domaćeg Graničara i gostujućeg Psunj Sokola. Sastav iz Slavonskog Šamca imao veliki imperativ budući da mu je za plasman u Prvu ŽNL trebala pobjeda s 2 gola razlike. Na kraju su domaći slavili s 3:0 za plasman u Prvu ŽNL.

Utakmicu je pratilo oko 400 gledatelja. Ovo je rekordan broj posjetitelja na jednoj nogometnoj utakmici u Slavonskom  Šamcu nakon dugog niza godina kao i sami plasman u Prvu ŽNL.

Sama utakmica bila je daleko sadržajnija u drugom poluvremenu u kojem su i postignuta sva tri gola. Razumljivo da je domaćin u prvih 45 minuta imao veliki pritisak i grč budući da mu je trebala pobjeda s dva gola razlike. Stoga je u njihovoj igri bilo puno pogrešaka premda su imali veći posjed i nekoliko dobrih pokušaja preko Mateja Lukavskog, Augustina Ćosića i Marka Ovničevića. Gosti iz Okučana bolje su u prvom poluvremenu stajali na terenu te su najveću prigodi imali u 13. minuti preko Vladimira Kneževića kojem je dobar pokušaj zaustavio domaći vratar Josip Vuksanović. U nastavku se Graničaru sve otvorilo te su na vrijeme postigli golove koji su ih odveli u viši rang u Prvu ŽNL.

Do vodstva je Graničar iz Slavonskog Šamca došao u 52. minuti iz kaznenog udarca. Nakon ubačaja Ivana Blažanovića, lopta je u gostujućem kaznenom prostoru u ruku pogodila Matea Mutnjakovića, a sudac Branimir Vukoje iz Slobodnice pokazao je na najstrožu kaznu. Siguran izvođač za 1:0 bio Augustin Ćosić koji je na golu Psunj Sokola svladao svog prezimenjaka Damira Ćosića. Vidjelo se odmah koliko je taj pogodak podigao domaću momčad koja je 13. minuta kasnije došla do toliko željenih dva razlike.

Akcija je u 62. minuti krenula od vrlo dobrog kapetana Marka Ovničevića, lopta se odbijala u kaznenom prostoru gostiju iz Okučana, došla je do Borisa Jakovljevića koji je snažnim udarcem matirao Damira Ćosića za 2:0. Nogometašima Psunj Sokola nakon toga bilo je teško vratiti se, ali su pokušavali budući im je samo 1 gola trebao za prolaz, međutim, sve njihove nade utihnule su u 80. minuti. Slobodni udarac izveo je Mirko Milošević, gostujući vratar odbio je loptu koja je došla do Josipa Kocića koji je potvrdio pobjedu s 3:0 za plasman Graničara iz Slavonskog Šamca u Prvu ŽNL.

Nakon utakmice domaći su dugo proslavili veliki uspjeh svog kluba koji je među najstarijima u županiji. Tako su nakon ovih kvalifikacija novi članovi Prve ŽNL postali Budainka Kolonija i Graničar iz Slavonskog Šamca, dok će Psunj Sokol iz Okučana svoju prigodu imati u slijedećoj sezoni.