Nakon tri godine Braslav Ostojić odlazi s klupe Oriolika

U utakmicama 4. kola Treće HNL – sjeveroistok sva 3 kluba iz Brodsko – posavske županije zabilježila su jednu pobjedu te dvije neodlučene utakmice.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 17.09.2018

Do sva 3 boda došli su nogometaši novogradiške Sloge koji su još jednom dokazali da imaju igru za gostovanja. Oni su u Pleternici slavili s 1:0 protiv domaće Slavijom, golom koji je u 80. minuti postigao Silvio Mihić.

Preostala 2 kluba Marsonia i Oriolik svoje utakmice odigrali su bez pobjednika i to s istim rezultatom 2:2. Zanimljivo da su jedni i drugi imali vodstvo od 2:0, ali na kraju nisu ostvarili pobjede. Još teže je remi pao Orioliku koji je na svom terenu u Oriovcu protiv Slavonije za prvih 17. minuti golovima Antonija Jurevića i Josipa Majstorića imao vodstvo od 2:0. Međutim, Požežani u drugom poluvremenu golovima Mateja Peharde i Marka Žuljevića dolaze na 2:2, dok nakon toga za Oriolik Goran Jurić nije realizirao kazneni udarac. Nakon utakmice trener Oriovčana Braslav Ostojić ponudio je ostavku koju je uprava kluba na jučerašnjem sastanku i prihvatila te je došlo do sporazumnog i korektnog prekida suradnje. Ovih dana Oriolik će  imenovati novog trenera koji će nakon 3 godine zamijeniti Braslava Ostojića.

Također vodstvo od 2:0 prokockala je i Marsonia koja je u Ivankovu kod Bedema odigrala 2:2, ali su za razliku od Oriovčana, Brođani puno zadovoljniji s bodom. Sve najzanimljivije u Ivankovu događalo se u prvih 30. minuta kada su gledatelji vidjeli sva 4 gola na utakmici. Marsonia je za prvih 11. minuta golovima Ante Gudelja iz kaznenog udarca i lob udarcerm iz daljine preko Mateja Sivrića imala 2:0, da bi Goran Borko s 2 gola vratio sve na početak, dok su do kraja utakmice mreže mirovale. U igri Bijelo – crnih osjetilo se neigranje Almedina Bundavice, dok i dalje zbog ozljede nema stopera Josipa Balentovića pa je i ovoga puta obrana primila 2 gola.

Dodajmo da je prošlog tjedna dosadašnji vratar Marsonije Marko Gavrić napustio klub te je prešao u Županijskog prvoligaša Mladost iz Sibinja. Niti u svom četvrtom pokušaju nogometaši Željezničara nisu došli do bodova ili boda u novoj sezoni Četvrte lige – istok. Ovoga puta bolja s 2:0 na njihovom terenu bila je Darda za koju su golove postigli Ivan Dominiković i Zvonimir Lendić. Ljubičasti su i dalje posljednji sa sva 4 poraza iz isto toliko utakmica te su još uvijek bez postignutog gola.

Građani, čuvajte se prijevara putem interneta!