Nakon 13 godina nogometaši Garduna iz Garčina igrat će u Prvoj ŽNL skupina istok

Završene su kvalifikacije za popunu Prve Županijske nogometne lige, dok je novi član istočne skupine postao Gardun iz Garčina.

Autor: Brodportal | Datum objave: 03.08.2020

Oni su na svom terenu u ključnoj utakmici za plasman u viši rang s 2:0 bili bolji od vrlo dobrog Slavonca iz Gunjavaca i Drežnika. Gostima je za Prvu Županijsku ligu, ali zapadnu skupinu trebao i bod, ali do njega nisu došli.

Nakon 13 godina nogometaši Garduna iz Garčina od nove sezone igrat će u Prvoj ŽNL skupina istok. To pravo izborili su nakon što su u kvalifikacijama osvojili 4 boda koje su se igrale jednostrukim bod sustavom. Zeleni su prvo u Ruščici odigrali 1:1, a nakon što je u Gunjavcima domaći Slavonac s 5:2 nadigrao Posavac, nogometašima Garduna za plasman u viši rang trebala je pobjeda do koje su i došli s 2:0.

Na odličnom travnjaku pod svijetlima reflektora i pred više od 300 gledatelja domaći Gardun i Slavonac iz Gunjavaca i Drežnika odigrali su vrlo dobru utakmicu. Zeleni su na vrijeme postigli golove koji su im donijeli samopouzdanje i sigurnost, dok su gosti imali veći posjed i više prigoda. Do vodstva je Gardun došao u 9. minuti kada je pred gol Slavonca ubacio Mateo Ferić, lopta se odbijala da bi ju na kraju Davor Poličić poslao u mrežu za 1:0. Nešto kasnije u 23. minuti Garčinci udvostručuju svoju prednost kada je Tomislav Živić ostavio loptu Domagoju Perkoviću koju je ovaj snažnim projektilom neobranjivo poslao pod gredu za velikih 2:0. Nakon toga gosti preuzimaju inicijativu i u 35. minuti udarac Josipa Hujbera završava na gredi od koje lopta odbila na crtu i u polje. Do smanjenja rezultata Slavonac je mogao doći u 53. minuti, ali je dobar pokušaj Milana Kulića domaći vratar Josip Knežević izbacio u korner. Nakon ubačaja iz kuta u prigodi je za goste Kruno Blažević, ali Knežević ponovno pokazuje svoje kvalitete. Gosti iz Gunjavaca i Drežnika igraju bolje i stalno prijete, ali pokušaji Leona Marinovića i ponovno Milana Kulića nisu završili u mreži najboljeg pojedinca utakmice domaćeg vratara Josipa Kneževića. U 79. minuti za domaće je spoj grede i vratnice s desne strane pogodio Davor Poličić, dok je na drugoj strani Knežević zaustavio i snažan pokušaj iz slobodnog udarca Stjepana Lalića. Do kraja je još prigodu u 90. minuti za Gardun zapucao Anto Pejić, ali je šutirao preko gola te je završilo s pobjedom Garduna od 2:0 protiv dobrog Slavonca iz Gunjavaca i Drežnika.

Tako će se od nove sezone nakon 13. godina u Garčinu ponovno igrati županijski prvoligaški nogomet, dok će sastav iz Gunjavaca i Drežnika svoju novu prigodu za ulazak u viši rang morati tražiti kroz zapadnu skupinu Druge ŽNL.