Moniki Pleši zlato na ergometru

Kajak kanu klub Olimpik nastupio je u Novom Sadu na otvorenom prvenstvu Srbije u kajak i kanu ergometrima.

Autor: bportal | Datum objave: 25.02.2016

Nastupilo je više od 250 sportaša iz Srbije, a uključena su bila i dva kluba van Srbije, naš KKK Olimpik i KKK Premium iz Bosanskog Broda (BiH). Domaćin ovog natjecanja je bio KKK Vojvodina NIS iz Novog Sada, Kajakaški savez Vojvodine i Kajakaški savez Srbije.

Ekipu Olimpika je činilo 8 članova, a najuspješniji rezultat postigla je Monika Pleša, naša reprezentativka koja je pobjedila u utrci na 500m dok u utrci sprinta zlato gubi za samo 0,01 sekunde od reprezentativke Srbije.

Sa dvije bronce okitio se naš mladi kanuist Mihovil Janković koji je do medalja doveslao u utrkama na 1000m i na 200m. Junior kanuist Marin Alfeldi, zaokružio je priču osvojivši i 5. medalju, bio je 3. u utrci na 200m za juniore.

Od ostalih svakako vrijedi istaknuti dobar rezultat Davida Aračića koji je u konkurenciji približno 50 kajakaša osvojio 6. mjesto na 200m, a 7. mjesto na 1000m. U istim utrkama Mihael Galetović osvaja 17. mjesto, a Marin Jelinić 19. mjesto.

Mlada kajakašica Leona Pavlešin imala je „vatreno krštenje“ dakle svoj prvi nastup te je osvojila 10. mjesto u konkurenciji 20 kajakašica.

Nastupio je i naš trener mlađih uzrasta i sportaš Marko Lipovac te je osvojio 7. mjesto u konkurenciji seniora, zanimljivo da je između 3. mjesta i 7. mjesta bila razlika samo 0,200 sekunde.

Bila je ovo dobra provjera pred nadolazeće natjecanje, a to je Otvoreno prvenstvo Hrvatske u kajak i kanu ergometrima koje će se održati u našoj sportskoj dvorani „Vijuš“.