MNK Brod 035 zabilježio domaći poraz

Nakon Gimka Uspinjače i Vrgorca, aktualni prvaci Novo vrijeme iz Makarske treća su ekipa koja je ove sezone pobijedila Brod 035 na njegovom terenu.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 16.12.2018

Bila je to utakmica posljednjeg 11. kola Prve lige nakon koje će ekipe na malu stanku preko Božića i Nove Godine. Makarani su bili favoriti za pobjedu što su na kraju i opravdali s uvjerljivom pobjedom.

Gledajući konačnih 7:0 za Novo vrijeme protiv Broda 035 na njegovom terenu zvuči da je sastav iz Makarske došao do lagane pobjede. Međutim, nije bilo tako te konačni rezultat vara. U prvih 7. minuta Brođani su bili bolji te su imali nekoliko dobrih prigoda preko Bundavice koji je 2 puta zaprijetio dobrom Hercegu na golu gostiju. Još je za domaće pokušao i Gačić, dok su najbolju prigodu za vodstvo igrači trenera Ćorluke imali u 7. minuti preko Jurića, a u nastavku akcije i preko Jankovića. Kada svoje prigode Brod 035 nije iskoristio kvalitetna ekipa poput Novog vremena svoje je znala pretvoriti u golove te doći do konačne pobjede sa 7:0.

U vodstvo je Novo vrijeme došlo u 8. minuti kada je Bajrušović ubacio iz kornera u sredinu, a Andrijašević iz voleja postiže lijepi pogodak za 0:1. Nakon toga su gosti bolji te 2 puta pogađaju okvir domaćeg gola prvo preko Brazilca Viniciusa, a onda i preko Splićanina Bajrušovića, međutim, rezultat i minimalno vodstvo ekipe iz Makarske nije se mijenjalo. Mogli su domaći i do poravnanja, ali pokušaj mladog Ivanagića u 18. minuti nije bio precizan, dok je minutu kasnije Herceg zaustavio pokušaj neugodnog i opasnog Mirkovića. Kada se činilo da će Novo vrijeme na odmor otići s vodstvom od 1:0 u posljednjim sekundama prvog poluvremena sijevnula je kontra koju je sa svoje polovice povukao Kazazić koji je servirao loptu Osredkaru, a ovaj nije imao težak zadatak poslati loptu u mrežu za 0:2. Kada je u 24. minuti Andrijašević svojim drugim golom povećao vodstvo Novog vremena na 3:0 bilo je izvjesno da će sva 3 boda iz dvorane Vijuš put Makarske. Nakon tog gola igra Broda 035 se raspala što gosti koriste i do vrha pune mrežu Željka Konrada. Na 4:0 rezultat je u 28. minuti povećao Brazilac Vinicius koji je poentirao nakon lijepe akcije. Na 5:0 rezultat je slučajnim golom povećao Kazazić koji je htio uposliti suigrača, lopta je pred golom dirala Čavara te otišla u mrežu. Dogodilo se to u 34. minuti, a samo minutu kasnije Slovenac Osredkar svojim drugim golom nakon kontre podiže na 6:0. Sve je zaključio igrač utakmice Vlado Andrijašević koji je u 36. minuti postigao svoj treći gol na utakmici za konačnih Brod 035 – Novo vrijeme 0:7.

Za Novo vrijeme pobjeda nad Brodom 035 je 9 u sezoni za ostanak na sigurnom 1. mjestu sa 7 bodova ispred drugoplasiranog Vrgorca. S druge strane Brod 035 zabilježio je 6. poraz u sezoni s kojim je ostao u donjem dijelu tablice te će s Alumnusom, Osijek Kelmeom i Jesenjem voditi borbu za izbjegavanjem 3 posljednje pozicije koje vode u niži rang natjecanja.

Tri pobjede boksača Radničkog u 1. Hrvatskoj boksačkoj ligi

Malik Tintilinić, Domaći, Palunko, Potjeh i Stribor vlakom iz davnina stižu u Slavonski Brod