MNK Brod 035 na korak do doigravanja

Prvenstvo u Prvoj HMNL ušlo je u svoju završnicu. Do kraja ligaškog dijela ostala su još 3. kola te je jedino zanimljiva borba tko će u doigravanje.

Autor: bportal | Datum objave: 22.03.2017

Sigurna je velika četvorka u kojoj su: Nacional, Split Tommy, Novo vrijeme iz Makarske i Futsal Dinamo koji su od početka na prva 4. mjesta. Oni su daleko pobjegli Osječanima i Brođanima koji drže 5. i 6. mjesto posljednje koje vodi u doigravanje dok njima prijeti dubrovački Square.

U 19. kolu Prve HMNL Broda 035 je nakon bolje igre tijekom cijele utakmice s 3:0 nadigrao Vrgorac kojem je tako uzvraćeno za poraz od 5:1 u prvom dijelu sezone. Obje ekipe nisu nastupile u svojim najjačim sastavima. Tako kod domaćih nije bilo: Čavara, Ćuka, Jurića, Gudelja, Sremca i Marića, dok su za Vrgorac izostali: Subotić, Stanković, Kraljević i Znaor. Do vodstva su Brođani došli u 14. minuti kada je Bundavica lijepo ubacio, a na drugu vratnicu je utrčao Kajfeš koji je pogodio za 1:0. Isti igrač postigao je i drugi i to po0novno u 14. minuti, ali u drugom poluvremenu. Naime, igrala se 34. minuta kada je Osječanin u dresu Broda 035 Armando Kaješ napravio pravu majstoriju te je u nekoliko poteza izbacio cijelu gostujuću obranu nakon koje je poslao loptu u praznu mrežu za 2:0. Bio je to za Kajfeša 8. gol u ovoj sezoni.

Pobjedu je za Brod 035 potvrdio u 38. minuti nakon što je akciju počeo Barišić, a Kajfeš je sada dodavač za Bundavicu koji je glavom prebacio vratara Hercega što je za futsal pomalo neuobičajeno te postavio konačnih Brod 035 – Vrgorac 3:0. S ovim se golom Bundavica poravnao sa Čavarom na klupskoj ljestvici najboljih strijelaca te obojica imaju po 13 golova.

Imali su domaći tijekom cijele utakmice puno prigoda preko: Mirkovića, Petrovića, Kajfeša, Barišića, i Bundavice koji su se nekoliko puta našli u dobrim prigodama, međutim, vrlo dobri Vrgorac većeg poraza spasio je vratar Mario Herceg. Treba reći da su i gosti imali nekoliko opasnih pokušaja prema Milanoviću, ali je on i ovaj puta bio siguran na golu Broda 035.

U prvenstvu Prve HMNL sada slijedi stanka od mjesec dana zbog utakmica Hrvatske futsal reprezentacije koja ide na turnir u Makedoniju, dok je poziv izbornika Mate Stankovića dobio Brođanin Almedin Bundavica.

On nije jedini član reprezentacije iz Broda 035 budući je poziv za selekciju BiH dobio i vratar Darko Milanović.

Tako je Brod 035 došao do svoje 9. pobjede u ovoj sezoni s kojom je na ljestvici sada preskočio Osijek Kelme te se nalaze na 5. mjestu i korak su do doigravanja. U slijedećem 20. kolu sastav trenera Ivice Ćorluke će 18 ili 19. travnja gostovati u Zagrebu kod drugoplasiranog Futsal Dinama.

Eksplozija plina u Vrpolju, ozlijeđena starica (83)