Mlađi uzrasti pokazali da ih čeka svijetla budućnost

Na zagrebačkom jezeru Jarun, u nedjelju 1. lipnja, u organizaciji kajak kanu kluba “Matija Ljubek” iz Zagreba, održavalo se 1. kolo kupa Republike Hrvatske u kajaku i kanuu na mirnim vodama za mlađe uzrasne kategorije.

Autor: BrodPortal | Datum objave: 03.06.2014

Na natjecanju je sudjelovalo sedam klubova, a KKK Olimpik nastupio je sa sedam sportaša pod vodstvom trenera Marka Lipovca.

U kategoriji škole kajaka nastupile su Ivona Čubrilo, Antonela Orkić i Luka Lipovac kojima je ovo ujedno bilo prvo službeno natjecanje. Ivona Čubrilo osvojila je svoju prvu medalju u karijeri, broncu na 1000m u kategoriji djevojčica, a u istoj utrci nastupila je i Antonela Orkić te osvojila 4. mjesto. Ujedno “vatreno krštenje” imao je naš najmlađi član Luka Lipovac koji je osvojio 4. mjesto na 1000m u kategoriji dječaka. U mlađim kadetima nastupio je David Aračić gdje za “dlaku” u posljednjim metrima gubi medalju, odnosno osvaja 4. mjesto na dionici 1000m. U kadetkinjama Monika Pleša i Sara Čubrilo uvjerljivo osvajaju 1. i 2. mjesto ispred konkurencije, a nastupile su i u dvosjedu gdje su konkurenciju ostavile više od 150m te se okitile zlatnom medaljom. U kategoriji mlađih juniorki nastupila je Josipa Stanić, te osvojila dva prva mjesta i dvije zlatne medalje na 1000 i na 200m.

Drugo kolo kupa RH održati će se 15. lipnja 2014. na jezeru Petnja pod domaćinstvom Olimpika.

Negativni nalazi svih uzetih briseva u Brodsko-posavskoj županiji, uključujući i medicinskog osoblja brodske bolnice