Minimalni poraz Marsonije od Zrinskog iz Jurjevca

Za nogometaše Marsonije je domaća utakmica 15. kola Treće lige istok protiv Zrinskog iz Jurjevca osim što je bila derbi kola ujedno bila prilika da malo smanje zaostatak za vodećima.

Autor: Brodportal | Datum objave: 13.11.2021

U tome Brođani nisu uspjeli te su poraženi s 1:0 što je prvi poraz Bijelo – crnih u Slavonskom Brodu. Susret protiv odlične ekipe iz Jurjevca po prvi put je odigran na Stadionu Stanko Vlainić – Dida na kojem će od sada Marsonia biti domaćin iz razloga što Gradski stadion uza Savu ide u rekonstrukciju. Osim što je to bila prva utakmica na tom stadionu, još su igrači Marsonije iz izolacije izašli na teren što svakako ne umanjuje zasluženu pobjedu Zrinskog iz Jurjevca.

Od početka je Marsonia bila bolja i već u 30. sekundi Denis Pintarić na golu Zrinskog morao je spašavati nakon udarca Ivana Olića kojeg je uposlio Dino Bundavica. Vrlo brzo nakon toga u 4. minuti nakon kornera Mateja Sivrića iz blizine prijeti Drago Maksimović, ali šutira malo preko okvira gola. Dobra igra Marsonije donijela je u 17. minuti novu prigodu u kojoj se našao Olić nakon akcije koja je krenula od Maksimovića, a nastavio ju je Kamerunac Kekoh, međutim, ostalo je početnih 0:0. Nakon toga javio se Zrinski koji je u 20. minuti imao prvu prigodu preko Pave Kovačevića koji je iz blizine na ubačaj Horvata šutirao malo pokraj gola. Samo 2. minute nakon toga imali su gosti iz Jurjevca novu dobru situaciju za vodstvo ali je u 22. minuti Brazilac Andre Luis dos Santos bio za malo neprecizan. Bio je to uvod za vodstvo Zrinskog. Naime, mladi igrač Marsonije Didović u 24. minuti ispucao je loptu koja je došla do Igora Blagojevića, a bivši igrač Marsonije iz prošle sezone lijepo je pogodio pokraj nemoćnog Gabriela Iličevića za 0:1. Nakon toga Brođani su očito bili u šoku te do kraja poluvremenu nisu stvorili niti jednu ozbiljniju prigodu za poravnanjem, dok su gosti iz Jurjevca prijetili iz slobodnih udaraca preko Vrdoljaka i Horvata. Prva se u drugom poluvremenu u prigodi našla Marsonia preko Silvija Mihića koji nakon dodavanja Damira Mirkovića u 51. minuti nije bio precizan. Jednako tako preciznost nije na drugoj strani za goste pokazao Šinko koji je šutirao pokraj gola nakon kornera Vrdoljaka. Mogao je u 70. minuti Blagojević postići i svoj drugi pogodak, ali je bio za malo neprecizan, baš kao i novo veliko pojačanje Jurjevčana Igor Prijić. Naime, iskusni napadač dokopao se lopte krenuo je sam prema Iličeviću kojeg je svladao, ali je njegova lopta otišla malo pokraj vratnice. Posljednja situacija bila je za domaće i to sporna. Igrala se 80. minuta u kojoj su Brođani od ne baš previše uvjerljivog suca Burila iz Osijeka tražili kazneni udarac nakon što je Begović pred svojim golom nakon dugačke lopte Bundavice srušio Žuljevića, međutim, glavni sudac nije smatrao da se radilo o prekršaju za najstrožu kaznu te je završilo s pobjedom Zrinskog protiv Marsonije s 1:0.

Za Marsoniju je ovo bio 5. poraz u sezoni koji je nakon 2 gostujuća u Vukovaru te u Gornjoj Vrbi i Ivankovu prvi doživljen na domaćem terenu. S druge strane Zrinski iz Jurjevca zabilježio je 5. uzastopnu pobjedu s kojom je i dalje uz Belišće pratitelj iza vodećeg Vukovara.