Minimalni poraz košarkaša Rekord Tima u Oriovcu

Vrlo zanimljivu i neizvjesnu utakmicu u sklopu 3 kola Druge Hrvatske lige – istok odigrali su u Oriovcu košarkaši Rekord Tima i Olimp Inspekt inga iz Tenje.

Autor: Brodportal | Datum objave: 11.11.2020

Bila je to cijelo vrijeme izjednačena utakmica u kojoj je na kraju odlučivala jedna lopta. Ona je otišla na stranu gostiju koji su slavili s minimalnih 92:91 premda Oriovčani mogu žaliti za propuštenom prigodom.

Obje ekipe u utakmicu su krenule po prvu pobjedu u sezoni s obzirom da su jedni i drugi u prva 2 kola poraženi. Tako su košarkaši Rekord Tima prvo izgubili u Županji, a nakon toga i na Vijušu u Županijskom derbiju od Brodske škole košarke. S druge strane mladi igrači Olimp Inspekt inga iz Tenje za koje nastupaju juniori osječkog premijerligaša Vrijednosnica u prve dvije utakmice poraženi su od Đakova i Županje. U Oriovcu su se bolje snašli gostujući igrači koje vodi bivši igrač Svjetlost Broda Marko Mandić koji su se u uzbudljivoj završnici uspjeli obraniti za minimalnu pobjedu s 92:91.

Prva četvrtina je s 26:21 pripala košarkašima Rekord Tima koji su cijelo prvo poluvrijeme bili u vodstvu, dok im je najveća prednost iznosila 9 razlike. Gosti iz Tenje stalno su bili blizu i nisu se predavali pa se tako na odmor otišlo sa 49:45 u korist domaćih. Nakon prvih 5. minuta u trećoj dionici Olimp Inspekt ing košem Vedriša prvi puta na utakmici ima vodstvo od 55:53 te se nakon toga ekipe stalno izmjenjuju u vodstvima. Uoči posljednjeg perioda bilo je 66:65 za goste te u posljednjih 10. minuta niti jedan od klubova nije imao prednost veću od 2 poena. U posljednjoj minuti kod 90:90 Jagar i Stojsavljević nisu poentirali pod košem, dok su na drugoj strani gosti preko Kurepe 9 sekundi prije zabili za vodstvo od 92:90. Posljednji napad imaju Oriovčani i 6 sekundi prije kraja Stojsavljević ima bacanja za poravnanje. Prvo je zabio, a drugo nije, međutim, došao je do lopte, ali su ga protivnički igrači dobro zatvorili tako da nije imao priliku šutirati za pobjedu. Odlični u pobjedničkom sastavu bili su Franco Filipović s 29 i Martin Vedriš s 23 koša, međutim i svi ostali pokazali su puno energije, agresije i borbenosti što ih je dovelo do minimalne pobjede.

Košarkaše Rekord Tima je slabo izvođenje slobodnih bacanja koštalo prve pobjede u sezoni. U ekipi trenera Tomislava Katića najučinkovitiji bili su Svan Stojsavljević s 27, Luka Pavlinović s 22 i Adam Čeliković sa 14 koševa.

Tako je mlada ekipa Olimp Inspekt inga u Oriovcu došla do prve pobjede u sezoni, dok je Rekord Tim zabilježio i treći poraz. U slijedećem 4. kolu Druge lige – istok sastav iz tenje ide na novo gostovanje i to na Vijuš kod Brodske škole košarke, dok će Oriovčani na gostovanje kod Košarkaške akademije Osijek.

Održani 24. po redu Rešetarački susreti pjesnika.

Marsonia slavila na gostovanju u Pleternici unatoč igraču manje i ranom vodstvu domaćih