Minimalna pobjeda Marsonije nad Slogom za ostanak na vodećoj poziciji

U 13. kolu Treće HNL – istok igrao se Županijski susret u kojem je u Novoj Gradiški kod pretposljednje Sloge gostovala vodeća Marsonia.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 09.11.2019

Prema svemu očekivala se pobjeda Brođana koja se i dogodila, ali s minimalnih 1:0. Bijelo – crni na zapadu županije opravdali su ulogu favorita te niti jednog trenutka 3 boda s ove utakmice nisu bila upitna.

Nisu nogometaši Marsonije u Novoj Gradiški odigrali dobru i kvalitetnu utakmicu. Pogotovo ne u prvom poluvremenu u kojem je Sloga bila ravnopravna, ali domaćin tijekom svih 90. minuta nije imao ozbiljniju prigodu ili prijetnju. S druge strane Brođani su odigrali znatno bolje u drugih 45. minuta koje im je bilo dovoljno za nova 3 boda. Osjetilo se u ekipi trenera Braslava Ostojića pogotovo u prvoj polovici prvog poluvremena da je njegova momčad doživjela pražnjenje u prošlom kolu protiv požeške Slavonije, dok je i motivacija za protivnika odigrala svoju ulogu.

Domaća Sloga uoči dolaska vodeće Marsonije imala je nesreću što joj se ozlijedio najbolji igrač i strijelac 8 golova do sada u sezoni Tomislav Marijanović. Na taj način Brođanima je bio olakšan posao, dok su gosti u Novoj Gradiški nastupili u kompletnom sastavu. U slabom prvom poluvremenu za Slogu je nešto pokušavao vrlo opasni Silvio Mihić, dok je Marsoniji zbog zaleđa poništen gol Bundavice, a Begićev pokušaj iz slobodnog udarca završio je u naručju vratara Ivekovića. Prvi u nastavku prijete u ovoj utakmici Crni, ali je udarac Sivrića otišao malo preko gola. Bio je to uvod u vodstvo Marsonije koje se dogodilo u 50. minuti. Sivrić je ubacio iz kornera, a gostujući kapetan Čanić matirao je Ivekovića za 0:1. Nakon vodećeg gola ekipa Braslava Ostojića je puno bolja pa je novu prigodu samo minutu nakon vodstva imao Bundavica kojem je udarac nakon dodavanja Mišića dobro obranio Iveković. Mogao je Čanić u 58. minuti postići svoj drugi gol u sezoni nakon što je dobio loptu od Cherifa, ali je vratar Sloge još jednom pokazao svoju kvalitetu. U 60. minuti gostujuća klupa od dobrog suca Zrne iz Otoka tražila je kazneni udarac nakon povlačenja na Sivriću, dok je 3. minute nakon toga Marsonia imala novu veliku prigodu za povećanje vodstva. Mišić je uposlio Jašarevića kojem udarac brani sjajni Iveković, dok gostujuća desetka odbijenu loptu šalje umjesto u mrežu prema okviru gola. Do kraja utakmice Sloga niti jednom nije zaprijetila Memoviću, dok je Sivrićev pokušaj iz slobodnog udarca u 71. minuti otišao malo preko gola. Na isti način završio je i udarac Begića u 79. minuti te je utakmica zaključena s minimalnom, ali zasluženom pobjedom Marsonije u Novoj Gradiški nad Slogom s 1:0.

Tako je Marsonia s 8. pobjedom  u sezoni, a 4.-om na gostovanjima ostala na vodećoj poziciji te je i dalje jedina ekipa u ligi bez poraza nakon 13 utakmica. S druge strane Sloga je doživjela 11 poraz u prvenstvu i peti na svom terenu, dok na pobjedu čeka još od 2. kola i domaće utakmice protiv Vukovara.

Ako 13. kolo nije bilo sretno za novogradišku Slogu u njemu su uspješni bili nogometaši Oriolika koji su u Oriovcu s 3:1 svladali Bedem iz Ivankova. Već u 8. minuti Patrik Mijić je doveo domaće u vodstvo, da bi Anto Galović u 18.-oj udvostručio prednost Oriovčana. Tračak nade gostima donosi Thomas Suppiger koji je u 50. minuti smanjio na 2:1, dok je sve dvojbe golom za 3:1 riješio stoper Oriolika Matej Marušić za konačnih 3:1. Pobjeda Crvenih mogla je biti i veća da gostujući vratar Anić u 75. minuti nije obranio kazneni udarac Goranu Jurić. Bila je ovo 5. pobjeda Oriolika za prekid crnog niza od 5 uzastopnih poraza.