Minimalna pobjeda Marsonije nad Graničarom u Županji za važna tri boda

S odgođenom utakmicom iz 14. kola u kojoj su se u Županji sastali Graničar i Marsonia završena je jesenska polusezona u Trećoj HNL – istok.

Autor: Brodportal | Datum objave: 04.12.2021

Bijelo – crni su od početka bili bolji te su na kraju zasluženo zabilježili pobjedu s 1:0. Imao je i domaćin svojih prigoda, međutim, druga najbolja obrana lige, ona iz Marsonije uspjela je sačuvati mrežu netaknutom.

U odgođenoj utakmici iz 14. kola na trećeligaškom istoku nogometaši Marsonije zabilježili su pobjedu s 1:0 na gostovanju u Županji kod Graničara. Za domaće je ovo bio 4. poraz u Županji ove jeseni, dok su Bijelo – crni nakon Pleternice došli do druge pobjede u gostima. Ujedno je ovo bila i 5. utakmica koju je s klupe Brođana vodio Ivan Kurtušić, dok je protiv Graničara njegova momčad pokazala do sada najbolje izdanje.

Od prvog zvižduka ne baš previše uvjerljivog suca Alena Dobraša iz Požege nogometaši Marsonije bili su na polovici domaćina te su tražili vodeći pogodak. Taj stalni presing i velika želja urodila je plodom za goste u 16. minuti u kojoj su došli do vodstva koje je prema igri u tom periodu zasluženo. Korner je izveo Matej Sivrić, dok je pred golom Dino Bundavica vratio u sredinu za svog kapetana Josipa Balentovića koji se u gužvi dobro snašao te je pogodio za vodstvo Marsonije u Županji s 1:0. Nakon toga Brođani i dalje nastavljaju imati loptu u svom posjedu, dok je najveća prijetnja Graničaru bio Kamerunac Felix Kekoh. Jedinu pravu prigodu za poravnanje Županjci su imali u 33. minuti u kojoj je Matej Dabić ubacio za Marka Pastuovića, a ovaj je iz blizine prebacio okvir gola. U drugom poluvremenu ponovno je Marsonia ta koja pokušava povećati svoje vodstvo, pa su tako udarce imali: Mirza Jašarević 2 puta, Damir Mirković, pa 2 puta i Silvio Mihić te Ivan Olić, međutim, ili su bili neprecizni ili je Marko Ivkić na golu Graničara obranio. Najbolju prigodu za domaćina u drugom poluvremenu za 1:1 ponovno je imao Pastuović koji se nakon kornera u gužvi dobro snašao, ali je poravnanje spriječio mladi golman Marsonije Gabriel Iličević. Prije utakmice znalo se da će susret Graničara i Marsonije završiti ili bez golova ili da će odlučiti 1 pogodak što se i dogodilo iz razloga što jedni i drugi u ovoj polusezoni imaju problema s realizacijom. Na kraju su ovu utakmicu baš odlučili stoperi Brođana, Bundavica koji je bio asistent i kapetan Balentović koji je svojim prvim golom u sezoni Bijelo – crnima donio 9. pobjedu u ovogodišnjem prvenstvu Treće lige – istok.

Za Graničar je ovo nakon Vukovara i Zrinskog iz Jurjevca bio treći uzastopni poraz koji su zabilježili u Županji, dok je njihov cilj sredina ljestvice gdje se i nalaze. S pobjedom u Županji nogometaši Marsonije prvi dio polusezone završili su na 4. mjestu s istim brojem bodova koliko imaju peta Đakovo Croatia i šesta požeška Slavonija.