Marsovci drugi na Tintiliniću

U subotu, 28. travnja i u nedjelju, 29. travnja igrao se u Slavonskom Brodu četvrti međunarodni vaterpolski turnir "Malik Tintilinić" za dječake 2003. godište i mlađi.

Autor: Brodportal | Datum objave: 02.05.2018

Prvog dana turnira VK Marsonia je pobijedila ekipu VK Zagreb 8:7 i ekipu VK Dabar iz Sarajeva 13:9 i osvojivši prvo mjesto u skupini igrali su u polufinalu protiv drugoplasirane ekipu iz skupine B, VK Lošinj iz Malog Lošinja koje su Marsovci dobili rezultatom 12:6.

U nedjelju su igrane utakmice za konačni poredak pa je za 5. mjesto VK Siscia iz Siska bila bolja od VK Dabra 13:8, dok je u borbi za 3. mjesto VK Zagreb je bio bolji od VK Lošinj s rezultatom 5:4.

U finalu su se sastali domaćin VK Marsonia i VK Osijek. Utakmica je bila vrlo napeta i interesantna  pa je nakon vodstva Osijeka od 2:0, Marsonia zabila četiri gola i rezultatom 4:2 završila je prva četvrtina.  Na poluvreme se otišlo izjednačeno 5:5, dok su u trećoj četvrtini Marsovci bili bolji i vodili jedan gol razlike, ali su zadnju četvrtini osječani dobili 3:0 i tako osvojili " Tintilinić 2018 ". VK Osijek - VK Marsonia  7:9 ( 4:2, 1:3, 2:1, 0:3 ).

Najbolji vratar turnira je Tin Ivkovčić iz VK Zagreb dok je najboljim igračem turnira proglašen osječanin Filip Likar.