Marsoniji bod na gostovanju kod Slavonije, utakmica prekinuta u 75. minuti

Uz pobjedu Omladinca u preostalim utakmicama 6. kola Treće lige – istok klubovi iz Brodsko – posavske županije nisu imali puno uspjeha.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 16.09.2021

Tek je Marsonia na gostovanju u Velikoj u kojoj svoje domaće utakmice igra Slavonija iz Požege došla do boda.

Naime, nakon 75. minuta utakmica je zbog problema s rasvjetom prekinuta, a kako se kvar nije mogao otkloniti te kako je odigrano više od trećine utakmica ona se registrira s reztultatom 1:1. S obzirom da je prije toga u ovoj sezoni vrlo dobri Josip Letica zaradio isključenje, Bijelo – crni bi se do kraja da se igralo grčevito borili za taj bod, tako da je njima prekid i dobro došao. Inače, prva je do vodstva došla Slavonija u 3. minuti golom mladog Marija Šipure, dok je ubrzo u 11. minuti Silvio Mihić na dodavanje Dine Bundavice poravnao na 1:1 što je prvi bod i prvi gol Brođana u gostima u ovoj sezoni.

Preostala 3 kluba u ovom kolu su poražena. Slavonac je u Bukovlju izgubio bodove od Darde koja je slavila s 2:1, dok je za momčad Marija Petrovića na 1:1 iz kaznenog udarca izjednačio Marinko Kvesić, a onda je minutu prije kraja autogolom Mirko Kruljac svladao svog vratara.

Nogometaši Oriolika nikako da u gostima dođu do dobrog rezultata te su ovoga puta s 5:1 poraženi u Belišću, dok je kod 4:0 za Oriovčane pogodak s 11. metara postigao Dario Batalo.

S gostovanja iz Đakova praznih ruku vraćaju se i nogometaši novogradiške Sloge koji su protiv domaće Đakovo Croatije pružili dobar otpor, ali su poraženi s 1:0.