Marsonia u finalu županijskog nogometnog Kupa

U Bukovlju je odigrana odgođena polufinalna utakmica Županijskog nogometnog kupa u kojoj je Marsonia s 3:0 pobijedila domaći Slavonac.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 06.05.2021

Za oba trećeligaša ova utakmica došla je u nezgodno vrijeme, ali zbog manjka termina morala se odigrati. U prvenstvu je ovaj susret domaćim nogometašima došao između dvije utakmice u Bukovlju, a Marsoniji između 2 gostovanja. Zbog pobjede Brođana njima je ova utakmica i dobro došla pogotovo nakon poraza u Jurjevcu i uoči gostovanja u Županji.

Polovicom ožujka u 1. kolu nastavka prvenstva u Bukovlju su se sastali domaći Slavonac i gostujuća Marsonia koja je tada slavila pobjedu s 3:0 s 2 gola Bungića i jednim Bundavice. Sada se i u utakmici polufinala Županijskog kupa ponovio isti rezultat, samo što su strijelci bili različiti. Crveni iz Bukovlja u prvenstvu se bore za ostankom u ligi, dok trener Mario Petrović ionako nema širok izbor igrača. Pogotovo je u problemu kada mu nedostaje netko od standardnih igrača kao što je bilo protiv Marsonije jer nije imao: Gačića, Rosu, Ferića, Bratanića i Družića te cijelu sezonu Sušića i pričuvnog vratara Konrada. S druge strane Bijelo – crni imaju dužinu u igračkom kadru, pa se kod njih nije osjetio izostanak: Čanića, Sivrića i Bungića. Stoga je momčad Braslava Ostojića na vrijeme u Bukovlju postigla golove koji su im osigurali pobjedu s 3:0 i plasman u finale Županijskog kupa.

Kao i u prvenstvenoj utakmici koja je igrana polovicom ožujka na istom mjestu nogometaši Marsonije nisu stvorili previše prigoda, ali zato su bili učinkoviti. Tako su u 21. minuti iz prekida došli do vodstva. Korner je izborio Bačić nakon proigravanja Jašarevića, dok je vrlo dobri Mrvelj blokirao pokušaj stasitog napadača gostiju. U izostanku Sivrića i Božića iz kuta je ubacio Jašarević koji je pred golom pronašao Balentovića, a ovaj se dobro snašao te pogodio za vodstvo Brođana od 1:0. Za Slavonac je jedini opasan po golu Marsonije bio mladi Leon Špoljar koji je u prvom poluvremenu imao 2 dobra pokušaja iz kojih nije uspio ugroziti Memovića. Sve dvojbe oko pobjednika Bijelo – crni riješili su u 1. minuti u drugom poluvremenu. Igrala se 46. minuta kada je Mihić ostavio loptu mladom Đurkoviću koji je precizno pogodio donji desni kut nemoćnog Barukčića za povećanje gostujuće prednosti na 2:0. Nakon toga igre gotovo da i više nije bilo. Jedini i drugi polako su bili u mislima na prvenstvene susrete koji ih očekuju za vikend, dok je Marsonia do 3:0 mogla u 78. minuti, ali je iskusnom Mišiću na ubačaj Živića udarac zaustavio Barukčić. Slavonac je imao veliku prigodu smanjiti na 2:1 preko svog kapetana Padrića u 87. minuti koji je sve dobro napravio, ali mu je izostala završnica i realizacija koja ga muči cijelo ovo proljeće. Minutu prije kraja Brođani su postigli i treći pogodak kada se Benić izborio za loptu i onda idealno u mat situaciju gurnuo Kokanovića koji iz ovakve pozicije ne griješi te postavlja konačnih Slavonac (Bukovlje) – Marsonia 0:3.

Prije 2 godine Slavonac je u Bukovlju nakon penala izbacio Marsoniju iz Županijskog kupa, a sada su im Bijelo – crni uzvratili za to ispadanje. Prema tome, finale ovogodišnjeg izdanja kupa županije igra se u Oriovcu u srijedu, 26. svibnja od 17,30 između Oriolika i Marsonije te će oba kluba od jeseni igrati i u pretkolu Kupa Hrvatske.