Marsonia slavila u Gundincima

Zanimljivu prijateljsko – pripremnu nogometnu utakmicu odigrali su u Gundincima istoimeni domaćin, novi član Prve Županijske lige i hrvatski trećeligaš Marsonia.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 24.07.2016

Za domaćina je to bio prvi kontrolni dvoboj, dok su Brođani nakon pobjede s 1:0 u Sesvetama prema očekivanju došli do uspjeha s 5:3. Tako su gledatelji po vrlo sparnom i vrućem vremenu vidjeli čak 8 golova u vrlo fer i korektnoj utakmici na obje strane. Bio je to susret 2 različita poluvremena. U prvom je Marsonia koja je igrala u rezervnoj boji dresova Žuto – plavoj dominirala te je to bila igra na jedan gol, dok je u drugom poluvremenu domaćin uspio postići 3 gola s kojima je ublažio poraz. Trener Marsonije Alen Horvat s prvim dijelom može biti zadovoljan, međutim, Gundinci su mu pokazali da momčad koja je igrala u drugom poluvremenu ima puno problema u svim linijama. Nogometašima Gundinaca je do 57. minute prijetio pravi potop budući su gubili s 5:0, a onda su u posljednjih 25. minuta postigli 3 gola te tako zabilježili sasvim pristojan poraz. Za razliku od kvalifikacija treneru Irfanu Islamiju nedostajalo je čak 7 igrača tako da on s ovom utakmicom i kako su odigrali njegovi igrači može biti zadovoljan. Do vodstva je Marsonia došla u 14. minuti kada je Divković pronašao Mioča, ovaj si je stvorio prostor i onda je pogodio pokraj vratara Marka Tukare za 0:1. Brođani i dalje napadaju i traže novi pogodak. Do povećanja rezultata došli su u 34. minuti kada je Mirković dobro ubacio, a Mioč je još jednom točan te svojim drugim golom dovodi svoju momčad u vodstvo od 2:0. Samo minutu kasnije Žuto – plavi postigli su i treći pogodak. Mladi stoper Gundinaca Nikola Tukara izbacio je loptu do Prodanovića koji je odmjerenim i vrlo preciznim udarcem pogodio sami donji desni kut nemoćnog domaćeg vratara. Najljepši pogodak na utakmici gledatelji su vidjeli u 42. minuti. Vrlo dobri i razigrani Trepšić ubacio je u sredinu, a Mirković se lijepo snašao te sjajnim potezom pogodio za vodstvo Marsonije od 4:0. U drugom poluvremenu Marsonia je postigla i peti pogodak. Igrala se 57. minuta kada je Rodić ubacio u sredinu, Mišić je propustio loptu, natrčao je Krasniqi i pogodio za 5:0. Nakon toga je Horvat izmijenio sve igrače iz prve postave što su Gundinci iskoristili. U 65. minuti je Mladen Tukara ubacio pred gol, a tamo se dobro snašao Leonardo Ličanin kojem nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu za 1:5. Međutim, tu igrači trenera Islamija nisu stali već je u 80. minuti Kokanović izborio kazneni udarac kojeg je sam odlučio izvesti. Bio je vrlo precizan za smanjenje rezultata na 2:5. U samoj završnici u 87. minuti Gundinci su postigli i treći pogodak. Franjo Dominković je ubacio, a Nemec je loptu ubacio u vlastiti gol za konačnih Gundinci – Marsonia 3:5. U sastavu Marsonije predstavio se novi igrač Filip Nemec koji je bio u Zelini i koji pokriva poziciju desnog bočnog. Trener Horvat dobio je i toliko željenog zadnjeg veznog igrača, a radi se o Veliju Zenuniju iz Siska koji je u prošloj sezoni bio u drugoligašu Gorici. Slijedeću pripremnu utakmicu Marsonia igra ove srijede u Brodskom Vinogorju protiv Graničara iz Brodskog Varoša, dok će Gundinci u subotu, 30. srpnja u Klokočeviku odmjeriti snage protiv domaćeg Dilja.

Gundinci, igralište Jelas, gledatelja 50. Sudac: Davor Jozić (Slavonski Brod)

STRIJELCI: 0:1 – Mioč (14), 0:2 – Mioč (34), 0:3 – Prodanović (35), 0:4 – Mirković (42), 0:5 – Krasniqi (57), 1:5 – Le. Ličanin (65), 2:5 – Kokanović (80. – 11.m), 3:5 – Nemec (autogol)

NK „MARSONIA“ (4-4-2): Gavrić – Nemec, J. Balentović, Čanić, Eberl – Trepšić, Prodanović, Vrhovac, Mirković – Mioč, Divković. (u drugom poluvremenu su još igrali: Soltoković, L. Balentović, Ivanić, A. Marić, Krasniqi, Lošić, Islami, Mišić, Rodić i Majstorić)

Brođanin Vjekoslav Škrinjar, bivši igrač zagrebačkog Dinama, prisjetio se bogate nogometne karijere

Počinje duhovno molitvena trodnevnica uoči velike kršćanske svetkovine Presvetog Trojstva!