Marsonia slavila na početku prvenstva

Teže od očekivanog nogometaši Marsonije zabilježili su početnu pobjedu na otvaranju novog prvenstva Treće lige – istok.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 24.08.2019

Protivnik je bio novi član lige Graničar iz Županje koji je u prošloj sezoni uvjerljivo došao do naslova prvaka u Četvrtoj ligi – istok. Sparno vrijeme nije omelo 500 ljubitelja nogometa koji su došli pogledati ovu utakmicu koja je puno bolja i zanimljivija bila u prvom poluvremenu.

Nakon početnih pokušaja preko Mišića i Letice, domaći su najbolju prigodu za vodstvo imali u 11. minuti preko Bundavice koji je dobro šutirao s ruba kaznenog prostora, ali je lopta dirala nekoga od gostujućih stopera te otišla malo pokraj gola. Mogli su Brođani do vodstva u 23. minuti kada se vrlo agilni Jašarević oslobodio 2 igrača, ali mu je onda u završnici izostala preciznost. Samo 5. minuta kasnije Marsonia ima novu veliku prigodu za vodstvo. Sada je Mišić šutirao glavom na ubačaj Begića, ali je Ivkić uspio obraniti i izbaciti u korner. Još jednom je Bundavica šutirao, ovoga puta u 37. minuti nakon lijepe akcije, ali niti ovoga puta nije bio precizan. Odlično prvo poluvrijeme Marsonije zaključeno je u 45. minuti udarcem Sivrića kojeg je Ivkić odbio u korner. Nakon ubačaja iz kuta pred golom gostiju stvorila se velika gužva, ali je vratar Graničara uspio zaustaviti pokušaje prvo Šimca, a onda i Čanića. Drugo poluvrijeme bilo je znatno siromašnije nego prvo, a onda su gosti iz Županje u 73. minuti imali veliku prigodu za vodstvo. Naime, opasni udarac Lotara domaći vratar Memović uspio je uz pomoć grede zaustaviti te tako sačuvati svoju mrežu. U samoj završnici Marsonia je ipak došla do pogotka. Igrala se 85. minuta kada je Jašarević nadmudrio Berača koji u svom kaznenom prostoru igra rukom, a sudac Dario Brkić iz Požege odmah pokazuje na najstrožu kaznu. Siguran izvođač bio je Hrvoje Mišić za prva 3 boda Bijelo – crnih na otvaranju nove sezone i pobjedu nad vrlo dobrim sastavom iz Županje s 1:0.

Treba naglasiti da su i gosti imali podršku svojih navijača Olimpijaca koji su kao i Legija s druge strane vrlo korektno i bez ikakvog vrijeđanja bodrili svoje nogometaše.