Marsonia s Vihorom neriješeno

Još 2 boda izgubili su nogometaši Marsonije koji u 21. kolu na trećeligaškom istoku nisu na domaćem terenu svladali borbeni Vihor iz Jelisavca.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 03.04.2021

Gosti koji su s našičkog područja i koje vodi bivši pomoćni trener Marsonije Antun Labak među prvom postavom imaju 6 igrača koji su starosti 20 godina i mlađi. Osim toga Labak je na klupi osim pričuvnog golmana imao samo 3 zamjene. S druge strane za razliku od prijašnjih domaćih utakmica protiv Valpovke i Kutjeva u ovoj s Vihorom nogometaši Marsonije odigrali su najbolje do sada. Razlog zašto Brođani nisu pobijedili leži u činjenici da su puno toga promašili, dok su i na golu Vihora razbranili mladog Luku Dubrovića koji je najzaslužniji što 1 bod odlazi u Jelicavac.

Od početka je Marsonia opsjedala gol Vihora, a onda su gosti prvi puta prešli centar i postigli pogodak. Dogodilo se to u 20. minuti kada je s desne strane pred gol ubacio Matej Jakšić, zaboravljen i sam na isti način kao i na utakmici protiv Kutjeva ostao je ovoga puta Tomislav Kraljik koji je poslao loptu u mrežu za 0:1. Nakon toga nastaje opsada gola gostiju iz Jelisavca koji su se grčevito branili. Bilo je tu puno pokušaja igrača Marsonije. Izdvojimo 34. minuti kada Dubrović odbija Bačićev udarac, loptu u sredinu vraća Mihić, a Bungićev novi pokušaj još jednom zaustavlja mladi 20-godišnji golman Vihora. Imao je Sivrić 2 dobra udarca, pa Matošević i Mihić, ali svi ti pokušaji bili su ili neprecizni ili ih je obrana Vihora na čelu s odličnim Lukom Dubrovićem na golu uspjela zaustaviti. Posljednju prigodu u završnici prvog poluvremena imao je Jašarević za Brođane u 45. minuti, ali je na dodavanje Sivrića šutirao malo pokraj gola. U nastavku ista slika na terenu. Marsonia još više steže obruč oko gostujućeg kaznenog prostora, ali i dalje nema poravnanja. Teško je nabrojati sve te udarce i pokušaje domaćih igrača koji u pojedinim trenucima nisu imali niti sportske sreće. U 57. minuti Čanić je na ubačaj Sivrića šutirao, ali preko gola, da bi nakon toga Dubrović nastavio s dobrim obranama, prvo Kokanoviću, a onda i Mišiću. Najbliži poravnanju igrači trenera Ostojića bili su u 66. minuti kada je Matoševićeva lopta završila na vratnici. Ubrzo je Čanić još jednom pred golom Vihora, ali niti ovoga puta nakon još jednog ubačaja Sivrića ne pogađa cilj. Sva ta silna nadmoć Marsonije napokon im je u 81. minuti donijela više nego zasluženo poravnanje. Aktivni Sivrić ubacio je iz kornera, stvorila se gužva u kojoj je Čanićev udarac kratko odbio Dubrović, natrčao je iskusni Hrvoje Mišić koji kao i prije 2 tjedna protiv Kutjeva sada ponovno pogađa za poravnanje na 1:1. Mogli su Brođani 3 minute nakon toga i do vodstva kada je Sivrić sada uposlio Matoševića, a ovaj snažno šalje loptu malo preko okvira gola. U sudačkoj nadoknadi vremena Sivrićev udarac obranio je sjajni Luka Dubrović koji je tako svojoj momčadi donio veliki bod za konačnih Marsonia – Vihor (Jelisavac) 1:1.

Za nogometaše Marsonije koji su očito u krizi realizacije ovo je bila 4 uzastopna utakmica u kojoj nisu došli do pobjede. Sve to iskoristilo je Belišće koje je preuzelo vrh jer ima bolju gol razliku u odnosu na Brođane pred kojima je u sljedećem kolu novo teško gostovanje, ovoga puta u Čepinu.

Copernicus: Pomoć alergičarima kako počinje sezona peludi

"Ograničite slavlja svete Krizme i Prve pričesti na najužu obitelj i kumove!"