Marsonia pobjedom 5:1 nad Omladincem iz Gornje Vrbe prošla u polufinale županijskog kupa

Danas su se u četvrtfinalu Kupa Brodsko-posavske županije na Stadionu uz Savu susrele momčadi NK Marsonia i NK Omladinac iz Gornje Vrbe.

Autor: Brodportal | Datum objave: 22.07.2020

Rano vodstvo Marsonije, u 3. minuti nakon ubačaja Sivrića iz kornera glavom zabija Bačić za 1:0 u korist domaćih. Nastavlja se presing Bijelo-crnih u 16-ercu gostiju, a Cheriff zabija u 10. minuti za vodstvo Marsonije 2:0. Dobar početak za Brođane i dokaz da se ne opterećuju s rezultatom u kvalifikacijama za 2. HNL.

Omladinac, koji je prošlu skraćenu sezonu završio treći u 4. MŽNL Brod-Požega, ne predaje se nakon dva gola Marsonije. Tako u 22. minuti gosti smanjuju razliku. Za 2:1 zabija Jurević.

Domaćini pred kraj poluvremena dolaze u odličnu priliku Jašarević na dodavanje Ćubela puca prema golu s lijeve strane, no golman gostiju Knežević brani, a rezultat na poluvremenu ostaje isti.

Marsonia ulazi borbeno u drugom dijelu s nizom prilika. Najbolja je u 58. minuti kada Bačić sam pred golom pogađa vratnicu. Više sreće u 62. minuti ima Bundavica koji zabija za 3:1 domaćih. Marsonia dominira u drugom poluvremenu i većinom se igra na polovici gostiju, tako da je rezultat mogao biti i veći za domaće. Omladinac također prijeti, ali sve ostaje bez golova.

Trud Bijelo crnih se isplatio u 83. kada za 4:1 zabija Mišić koji je unio svježinu ulaskom u drugom poluvremenu. Bundavica zabija za konačan rezultat 5:1 u 88. minuti.

Bio je ovo premijerni nastup za Darija Živića u dresu Bijelo-crnih nakon što je zadnje igrao za NK Šokadija iz Sredanaca.

Marsoniju će u polufinalu Kupa igrati s novogradiškom Slogom. Utakmica se igra u nedjelju, 26.7. u Novoj Gradiški od 18 sati. Drugu polufinalu utakmicu u Oriovcu igraju Oriolik i Zadrugar iz Oprisavaca.