Marsonia osvojila 2. Memorijal „Martin Arbanas“

U organizaciji Nogometnog kluba Amater na Stadionu na Jelasu održan je 2. Memorijalni turnir „Martin Arbanas“ u spomen i sjećanje na prvog predsjednika kluba.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 06.08.2018

Uz domaći Amater nastupila su preostala 2 gradska kluba Marsonia i Željezničar te prošlogodišnji prvi pobjednik memorijala Požega, član Prve Županijske lige.

Prema imenima klubova i rangu natjecanja u kojem se natječu Marsonia je bila favorit što je i opravdala te je uvjerljivo osvojila 1. mjesto. Ekipa trenera Špehara je prvo u polufinalu s 5:0 nadigrala branitelja naslova Požegu u utakmici u kojoj je Bundavica postigao 2 gola, dok su po 1 dali: Sivrić, Garić i Martić. U finalu je Marsoniji protivnik bio Željezničar koji je pobijeđen s 5:1.

U finalu je protiv Željezničara, Marsonia u 9. minuti preko Bundavice na dodavanje Sivrića došla u vodstvo od 1:0. Bila je očita razlika u kvaliteti između ove dvije ekipe te je bilo pitanje kada će trećeligaš postići i drugi pogodak. Dogodilo se to u 40. minuti kada je Rosandić nakon proigravanja Đereka udvostručio prednost Marsonije na 2:0. U nastavku je Špehar u igru uveo Gudelja koji je u 54. minuti nakon lijepe asistencije Bundavice povećao na 3:0. Isti igrač zabio je nakon solo prodora 10. minuta kasnije. Nakon toga Marsonia je malo popustila, a Željezničar je smanjio na 4:1 nakon što je mladi Mihelc pred svojim golom neoprezno igrao rukom. Siguran izvođač iz kaznenog udraca za smanjenje rezultata bio je Mateo Škorić. Do kraja utakmice Gudelj se u 81. minuti po treću puta upisao među strijelce za konačnih Marsonia – Željezničar 5:1.

Za 3. mjesto je Amater sa 6:3 svladao Požegu nakon što su gosti u prvom poluvremenu 2 puta prvo preko Janote, a onda i preko Vučetića imali vodstvo koje je domaćin golovima Katušića i Stepića poravnavao na 1:1 i 2:2 s koliko se otišlo na poluvrijeme. U nastavku je Barić postigao 2 gola, a po 1 Juričić i još jednom Katušić za velikih 6:2, da bi Kahanek na kraju postavio konačnih 6:3 u korist Amatera.

Tako je Amater uspješno organizirao 2. Memorijalni turnir „Martin Arbanas“ koji bi slijedeće godine prema najavi organizatora trebao biti jači i bolji s dolaskom najmanje trećeligaših, a možda i drugoligaških klubova.