Marsonia i Sloge u utakmici bez golova podijelili bodove

Na još jednom gostovanju nogometaši Marsonije nisu uspjeli doći do pobjede.

Autor: Brodportal | Datum objave: 20.11.2021

Ovoga puta su u 16. kolu Treće lige – istok gostovali kod Sloge protiv koje su u Novoj Gradiški odigrali bez golova 0:0. Jedna i druga ekipa imale su svojih prigoda za pobjedu, dok je na kraju podjela bodova najrealnija premda to nije ono što zadovljava ambicije Bijelo – crnih.

Prije utakmice protiv Marsonije koja je za Slogu bila posljednja u ovoj polusezoni u Novoj Gradiški domaćin bi bio zadovoljan i s bodom. Razlog je što im zbog 3. žutog kartona nije igrao najbolji igrač Nikola Eller, a zbog crvenih Dino Petrović i Luka Blazina. Niti Marsonia nije bila kompletna, pa tako nije bilo Kemerunca Felixa Kekoha, pa Portugalca Samija, dok su još izostali Drago Maksimović, Matej Gačić, Josip Letica, Domagoj Đurković i Ivan Brkić. Imali su gosti veću inicijativu i posjed te više pokušaja, ali je na golu Sloge odličan bio mladi Lovro De Villa. Još su Brođani posljednjih 30. minuta igrali s igračem manje tako da su na kraju morali prihvatiti bod u Novoj Gradiški koji nezadovoljava njihove ambicije.

Od početka je lopta u posjedu Marsonije koja kontrolira igru i traži vodeći pogodak. Prvu pravu prigodu imali su Brođani u 9. minuti kada je Matej Sivrić poslao dobru loptu pred gol, dok je udarac Marku Žuljeviću sjajno obranio De Villa koji je na taj način spasio Slogu. Nakon ubačaja iz kuta ponovno Žuljević prijeti, ali sada nije bio precizan. Domaći su imali nekoliko izleta na polovicu Bijelo – crnih koji su stalno imali inicijativu, pa je tako u 17. minuti Ivan Olić nakon povratne Dine Bundavice pokušao, ali se De Villa dobro postavio. Jedinu ozbiljniju situaciju pred golom Marsonije imala je Sloga u 33. minuti kada je njen najbolji strijelac Tomislav Marijanović za malo bio neprecizan. Gostujući vratar Gabriel Iličević već je bio svladan te je imao i malo sreće, baš kao i njegov kolega na drugoj strani Lovro De Villa nakon dobrog pokušaja iz slobodnog udarca Damira Mirkovića u 36. minuti koji je otišao malo pokraj lijeve vratnice. Od 59. minute Marsonia je igrala s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio kapetan Josip Balentović, ali to se u igri nije puno osjetilo. Mladi junior Brođana Ivan Guberac unio je živost svojim ulaskom u igru te je u 65. minuti pokušao ugroziti De Villu koji je bio vrlo siguran. Nešto kasnije u 69. minuti za goste iz Slavonskog Broda pokušao je i Sivrić iz slobodnjaka koji je bio lak plijen za domaćeg mladog vratara. Minutu nakon toga Sloga je imala zicer kada je u kontri Tomislav Marijanović uposlio svog prezimenjaka Marina kojem udarac sjano zaustavlja Iličević. Iz još jednog slobodnog udarca za Marsoniju je u 72. minuti zaprijetio Žuljević, ali nije bilo opasnosti za De Villu. Tako je Županijski derbi završio bez pobjednika 1:1, dok je s bodom više sretnija novogradiška Sloga. S druge strane, Brođani su barem prekinuli niz od 6 uzastopnih pobjeda koji je Sloga imala na svom terenu, dok je ovo treće uzastopno gostovanje na kojem Marsonia nije postigla pogodak.

Obje ekipe u posljednjem 17. kolu očekuju susjedski županijski derbiji. Tako će novogradiška Sloga na najbliže gostovanje u Oriovac kod Oriolika, dok Marsonia na domaćem terenu dočekuje klub iz slavonskobrodskog sjeveroistočnog predgrađa Slavonac iz Bukovlja.

Što je uzrok pomora ribe u kanalima Tvrđave Brod?