Marsonia i Oriolik u finalu memorijalnog turnira u Ruščici

Zvonko Mikolčević, Darko Iličić, Ivica Jerković, Miro Lucić, Luka Štrk i Andrija Mirković prvi su poginuli branitelji iz Domovinskog rata s područja općine Klakar.

Autor: Ivan Čalić | Datum objave: 29.07.2018

U spomen na njihovu žrtvu i ove se godine održava 27. Memorijalni nogometni turnir „Zvonko Mikolčević“, koji nosi ime prvog poginulog branitelja s područja Brodsko-posavske županije.

Svečanom otvorenju turnira prethodilo je polaganje vijenaca u znak sjećanja na sve poginule, umrle i nestale branitelje na spomen obilježju u Ruščici.Sudionici 27. Memorijalnog turnira „Zvonko Mikolčević“ su NK "Oriolik" iz Oriovca, HNK "Vukovar 1991" iz Vukovara, brodski NK "Marsonia" i HNK "Cibalia" iz Vinkovaca.

Oriolik je s 2_1 pobjedio oslabljeni Vukovar 1991. Vukovarci su poveli u 15. minuti pogotkom Marinčića, izjednačio je Mijić u 45., a za pobjedu Oriovčana precizan je bio Jurić. u 81. minuti.

U drugoj utakmici slavila je Marsonija protiv višestrukih osvajača ovog turnira, vinkovački Cibalije. Za Brođene je zabio Sivrić i to u 71. i 77. minuti za konačnih 2:0.

Danas se u 18 sati igra utakmica za 3. mjesto između Vukovara 1991 i Cibalije, a finale u 20 sati između Marsonije i Oriolika.