Marsonia i Cibalia u finalu memorijalnog turnira u Donjim Andrijevcima

U finalu 10. Memorijalnog nogometnog turnira „Tomislav Buhač“ u Donjim Andrijevcima igrat će Marsonia i Cibalia.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 02.08.2020

U prvoj polufinalnoj utakmici Vinkovčani su sa 6:0 nadigrali domaćeg četvrtoligaša Tomislava iz Donjih Andrijevaca. Drugoligaš s Bosuta je u svakom poluvremenu postigao po 3 gola pa su tako golove za ekipu trenera Petra Tomića postigli: Dominik Janović, Mate Bajić, Gerald Diyoke, Dominik Križanović, Antun Svetić i Filip Jazvić.

Nogometaši domaćeg Tomislava nisu nastupili u svom najjačem sastavu te je trener Krešimir Salamon imao puno izostanaka. S takvim sastavom Andrijevčani se nisu mogli suprotstaviti razigranim Vinkovčanima.

U drugoj polufinalnoj utakmici između 2 trećeligaša Marsonije i Zrinskog iz Jurjevca gledatelji u Donjim Andrijevcima vidjeli su čak 8 golova nakon što je utakmica u regularnom vremenu završila 4:4. Prvi nastup za Bijelo – crne imali su novi igrači Igor Blagojević i Emir Puzić, dok su ekipu trenera Braslava Ostojića još pojačali bivši igrači Anto Gudelj i Miroslav Konopek. Upravo je Konopek u 12. minuti doveo Marsoniju u vodstvo od 1:0, da bi nešto kasnije Zrinski došao do poravnanja. Igrala se 28. minuta kada je Kukučka ubacio iz kornera, a u gužvi se pred golom Brođana najbolje snašao Bagarić za 1:1. Samo dvije minute kasnije sastav iz Jurjevca preokreće rezultat kada je nakon dodavanja Živkovića sada Kukučka strijelac za 2:1 u korist Zrinskog. Marsonia se ne predaje te u 34. minuti Mirković na ubačaj Gudelja poravnava na 2:2 za rezultat odličnog prvog poluvremena s kojim se otišlo na odmor. U nastavku su jedni i drugi nastavili igrati jako dobar i učinkovit nogomet u kojem je bilo puno tempa i dinamike. U 60. minuti zapaženi Mislav Bagarić sjajnim projektilom iz slobodnog udarca doveo je svoju momčad u vodstvo od 3:2 za svoj drugi pogodak na ovom susretu. Ekipa trenera Ostojića u preostalih 30. minuta došla je do preokreta. Također svoj drugi gol upisao je i Konopek u 69. minuti nakon dodavanja Blagojevića za 3:3, a onda je u 83. minuti za Marsoniju dosuđen kazneni udarac. Pred svojim golom vratar Zrinskog Stipanović srušio je Blagojevića, dok je Bundavica bio precizan s 11 metara za 4:3 u korist Marsonije. Tu ovoj jako zanimljivoj utakmici nije bio kraj. U 90. minuti nakon što je mladi vratar Bijelo – crnih Karlo Krijan otišao u prazno, Žutić je ubacio pred gol, a tamo je Ždinjak uz malu pomoć vratnice ugurao loptu u mrežu za konačnih 4:4. Zato se Krijan iskupio u izvođenju 11.-eraca budući je obranio udarac prvom izvođaču kod Zrinskog Žutiću. Kasnije su za Marsoniju nepogrešivi bili: Bundavica, Garić, Gudelj, Konopek i na kraju Čanić, dok su za ekipu iz Jurjevca pogađali: Kegelj, Bagarić, Ždinjak i Košić.

Tako će se danas u 18 sati u Donjim Andrijevcima u utakmici za 3. mjesto na 10. Memorijalu „Tomislav Buhač“ sastati domaći Tomislav i Zrinski iz Jurjevca, dok će od 20 sati u finalu snage odmjeriti Cibalia i Marsonia.