Marsonia napravila preokret i slavila protiv Mladosti

Krajnje neizvjesnu utakmicu 28. kola Treće lige sjeveroistok odigrali su nogometaši Marsonije koji su na domaćem terenu s 3:2 bili bolji od vrlo dobre Mladosti iz Ždralova.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 26.05.2018
Marsonia  napravila preokret i slavila protiv Mladosti

Bio je to susret pun preokreta na obje strane u kojoj su malobrojni gledatelji mogli vidjeti 5 golova, promašeni kazneni udarac, isključenje gostujućeg igrača i na kraju 14. pobjedu Bijelo – crnih u ovoj sezoni.

Već u 5. minuti Marsonia je došla u vodstvo. Sivrić je ubacio pred gol, a iz blizine Gudelju nije bilo teško poslati loptu u mrežu pokraj nemoćnog Srbljanovića za 1:0. Mogli su domaći u 24. minuti udvostručiti svoje vodstvo kada se na ubačaj Rosandića pred golom Gudelj nakon pogreške Ivana Bošnjaka našao u čistoj poziciji, ali je šutirao preko gola. Taj promašaj vrlo odlični gosti iz Ždralova kaznili su u 32. minuti. Furmek je ubacio pred gol, Kosanović je loptu proslijedio do Pleića koji nakon niza pogrešaka u domaćoj obrani nije imao težak zadatak te je poravnao rezultat na 1:1. Nakon toga je u 37. minuti Gudelju nakon ubačaja Sivrića poništen pogodak budući se radilo o zaleđu. U završnici prvog poluvremena u 42. minuti Mladost je došla do preokreta i vodstva od 2:1. Vratar Srbljanović ispucao je dugačku loptu za Pleića koji je pobjegao obrani Marsonije te kada se riješio Memovića, ostalo mu je samo poslati loptu u praznu mrežu za 1:2. U nastavku se igralo samo na polovici gostiju iz Ždralova. Bijelo – crni stalno su napadali i tražili su pogodak za poravnanje. Tako je Gudeljov dobar udarac u 50. minuti sjajno obranio Srbljanović, da bi se nešto kasnije pred golom Mladosti u gužvi našao i Balentović, ali nije pogodio okvir gola. Spornu situaciju vidjeli smo u 67. minuti kada je Bundavica srušen pred golom Mladosti nakon dvoboja s Renićem, međutim, sudac Hirš iz Varaždina nije smatrao da se radilo o prekršaju za kazneni udarac unatoč protestima domaćih. Ipak u 83. minuti sudac Hirš pokazao je na najstrožu kaznu. Nakon ubačene lopte pred golom Mladosti, Kosanović je povukao Balentovića za što je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, a za Marsoniju je dosuđen kazneni udarac. Izvođač je bio Bundavica, ali se njegov udarac zaustavio na vratnici. Nakon toga je u 84. minuti i Balentović imao 2 pokušaja, ali su gosti uspjeli sačuvati svoju mrežu. Kada se činilo da sva 3 boda idu za Ždralove u 88. minuti je Balentović dao dugačku loptu za Čanića koji je otišao u napad, do lopte je prije vratara Srbljanovića došao Bundavica koji ju je poslao u mrežu za 2:2 te se na taj način iskupio za promašeni kazneni udarac. Bijelo – crni tu nisu stali već su nastavili napadati kako bi zabili i treći pogodak, a imali su i igrača više. Sva ta nadmoć isplatila im se u 4.-oj od 5. minuta sučeve nadoknade vremena. Naime, Sivrić je ponovno poslao dobru loptu u gostujući kazneni prostor, a kapetan Čanić je svojim 5. golom u sezoni donio pobjedu svojoj ekipi s 3:2 protiv jako dobre ekipe iz Ždralova.

S ovom pobjedom Marsonia je ostala na 5. mjestu na ljestvici koje je sada učvrstila, dok će u četvrtak na gostovanje u Bjelovar, a u posljednjem kolu na Stadionu uza Savu u subotu dolazi Vukovar.