Lagana pobjeda kadeta Slavonskog Broda 1946

Kadeti Košarkaškog kluba Slavonski Brod 1946 protiv Belišća odigrali su odgođenu utakmicu iz 7. kola Lige Slavonije i Baranje za igrače koji su rođeni 2003. godine i mlađi. S obzirom da se gosti nalaze na samom začelju bez pobjede, kadeti Igora Kovačevića u ovom susretu bili su veliki favoriti za pobjedu. Na kraju su do nje i došli s 95:75.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 18.01.2020

U ovogodišnjoj košarkaškoj ligi Slavonije i Baranje za kadete koja ima službeni naziv Kup regija – istok za sada su bez poraza osječke Vrijednosnice sa svih 6 pobjeda. Iza njih 1 poraz imaju kadeti Vinkovaca uz utakmicu manje, dok su na omjeru 4 pobjede i 2 poraza oba kluba iz Slavonskog Broda. Upravo su te 4 ekipe koje će se do kraja boriti za naslov prvaka i plasman na poluzavršnicu Prvenstva Hrvatske. U odgođenoj utakmici iz 7. kola kadeti Slavonskog Broda 1946 nisu imali većih problema protiv posljednjeplasiranog Belišća kojeg su dobili s 95:75.

Od početka se vidjelo da u utakmici između kadeta Slavonskog Broda 1946 i Belišća neće biti previše neizvjesnosti. Nakon prve četvrtine domaći su imali vodstvo od 23:14 koje je do poluvremena povećano na 53:23. Već tada je trener mladih Brođana Igor Kovačević počeo čuvati svoje najbolje igrače, ali unatoč tome uoči posljednje četvrtine bilo je visokih 80:46. S obzirom da dio kadeta već sutradan igra za juniore odlučio ih sačuvati, pa su više minuta dobili pretkadeti: Sven Šehagić, Marin Krajnović, Filip Sekulić, Marin Blažinkov i Filip Sivrić. Kadeti Belišća dobili su s 29:15 posljednju četvrtinu s kojom su ublažili poraz na podnošljivih 95:75. Kod kadeta Slavonskog Broda 1946 prvo ime s 19 koševa bio je Ivan Petković koji je već u 1. minuti utakmice zaradio posjekotinu na glavi, ali je unatoč tome nastavio igrati. On je ovog ljeta iz Tuzle stigao u Slavonski Brod te je s prosjekom od 23,8 koševa u 6 utakmica trenutno najbolji strijelac lige.

Uz Petkovića je pretkadet Filip Sivrić postigao 17, Bruno Ninković 15, Ivan Lazić 12 i još jedan pretkadet Filip Sekulić 11 koševa. Kod kadeta Belišća su po 15 poena ubacili Dario Ament i Josip Tadić, dok je Erik Weber imao 14, a Marko Rosić 13 ubačaja.

Pred kadetima Slavonskog Broda 1946 ove srijede, 22. siječnja je utakmica 9. kola i gradski derbi protiv Broda.

Nove magistre i magistri sestrinstva; prilike za edukaciju imaju, no, hoće li im se isplatiti u Hrvatskoj?

Imenovan ‘kontrolor krize’ u Đuri Đakoviću

Opsežni radovi postojećim i novim objektima "Kuće sretnih ciglica" u europskom projektu vrijednom više od 10 milijuna kuna

2. SVEČANA PROMOCIJA FAKULTETA ZA DENTALNU MEDICINU I ZDRAVSTVO

Biskup Milan Stipić blagoslovio kupolu crkve i temelj nove župne kuće brodske grkokatoličke župe