Kurtušić startao s pobjedom, odličan debi Kekoha i povratak Žuljevića

Novi trener Marsonije Ivan Kurtušić na klupi Brođana debitirao je s pobjedom od 3:1 na domaćem terenu protiv NAŠK- a iz Našica u 13. kolu Treće lige – istok.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 31.10.2021

Za Brođane je debitirao mladi Kamerunac Felix Kekoh koji je ostavio odličan dojam, dok je po prvi puta ove sezone od 1. minute na terenu bio oporavljeni Marko Žuljević kao i povratnik s posudbe iz Slobodnice Damir Mirković. U cijelom susretu Marsonia je bila vidljivo bolja te je zasluženo došla do pobjede koja je mogla biti izražena s puno većim rezultatom. Novi trener Brođana Ivan Kurtušić prije utakmice odradio je 2 treninga te se on još mora bolje upoznati s kvalitetom igrača koje ima, stoga je protiv NAŠK-a najvažnija pobjeda.

Od početka su nogometaši Marsonije stisnuli goste te su tražili vodeći pogodak. Tako je Marko Žuljević u 3. minuti dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali je vratar NAŠK-a Robert Mikičić obranio. Zato gostujuća "jedinica" ništa nije mogla učiniti u 5. minuti u kojoj je mladi Kamerunac Kekoh izborio korner iz kojeg je Didović ubacio za Žuljevića koji je postigao svoj prvi gol u dresu Marsonije za početno vodstvo od 1:0. Mogao je Kekoh u 9. minuti udvostručiti domaće vodstvo, ali je iz gužve šutirao preko gola. Kada su to najmanje očekivali gosti iz Našica došli su do poravnanja. Igrala se 12. minuta u kojoj je Ivan Olić vratio loptu svom vrataru Matku Krameru, a on je neobjašnjivo uposlio gostujućeg Francuza Mohameda Matara koji u ovoj situaciji nije imao težak zadatak poslati loptu u mrežu za 1:1. Odmah nakon toga, samo 2. minute kasnije Bundavica povratnom upošljava Žuljevića, ali ovaj nije precizan. U novoj prigodi našao se Žuljević u 20. minuti kada je dobio dobru loptu od Mirkovića, ali je Mikičić ušao u udarac te je otklonio opasnost. Napadi domaćih su stalni, pa je tako Bundavica u 30, minuti dobio odličnu dubinsku loptu od Balentovića, ali mu je izostala realizacija. U 31. minuti ponovno se u prigodi našao Žuljević nakon što je prvo iz kuta ubacio Jašarević, pa je Balentović otvorio prostor, dok je Žuljević iz blizine bio neprecizan. Vrlo brzo samo 3 minute kasnije u novu prigodu Žuljevića je poslao ponovno Balentović koji mu je dao novu dobru dubinsku loptu, ali je Požežanin šutirao preko gola. Marsoniji se dominacija isplatila u 35. minuti. Naime, Brnić je presjekao napad gostiju produžio za Žuljevića koji je loptu pustio Mirzi Jašareviću, a on je sve sam napravio za novo vodstvo Brođana sada s 2:1. Jašareviću je ovo 3. gol u sezoni te je on s ovim golom najbolji strijelac Marsonije. U završnici prvog poluvremena u 39. minuti Žuljević se našao u novoj prigodi nakon kornera Didovića, ali je šutirao malo pokraj gola i nije ponovio 5. minuti  u kojoj je na sličan način zabio za vodstvo od 1:0. U istoj minuti vrlo agilni Kekoh ubacio je pred gol, lopta se odbila do mladog Josipa Brnića koji nije bio precizan. Drugo poluvrijeme bilo je puno siromašnije od prvog. Žuljević je nastavio s promašajima pa je tako u 47. minuti Mirković spasio jednu loptu i sa zemlje uposlio Kekoha koji u mat situaciju gura Žuljevića, međutim, na njemu se i ovoga puta vidjela duga stanka koju je imao zbog ozljede. U 55. minuti dobar prodor izveo je Olić, ali je šutirao u Mikičića koji je ipak u drugom poluvremenu imao puno manje posla. Novu pobjedu Marsonia je potvrdila u 71. minuti kada je akcija krenula od Bundavice koji je dao za Portugalca Samija, a ovaj vidi Jašarevića kojem udarac odbija Mikičić, dok se na pravom mjestu našao Žuljević koji svojim drugim golom na utakmici postavlja konačnih Marsonia – NAŠK 3:1.

Za Marsoniju je ovo bila 7. pobjeda u sezoni s kojom su ostali na 4. mjestu te ih do kraja čeka borba za plasman na jedno od prva 3. mjesta. S druge strane Našičani imaju za cilj izbjeći samo posljednje mjesto koje vodi u niži rang.