Križanović golom u 90. minuti Marsoniji donio pobjedu nad Belišćem

U derbiju 5. kola Treće lige – istok nogometaši Marsonije su s minimalnih 1:0 svladali aktualnog prvaka Belišće.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 11.09.2021

Bio je to susret klubova koji su u posljednje dvije sezone osvojili naslov prvaka na trećeligaškom istoku, ali se ni Brođani niti Belišćani kroz kvalifikacije nisu probili do Druge lige. U ovoj sezoni obje ekipe uz Vukovar i Đakovo Croatiju imaju ambiciju plasmana među vodeće na ljestvici. Derbi između Bijelo – crnih i Crvenih nije mogao zadovoljiti sve posjetitelje iz razloga što je to bila prava šahovska partija i taktička bitka između trenera Hrvoja Bušića i kolege mu Davora Rupnika. Marsonia je tijekom svih 90 minuta bila bolja te je stalno pritiskala, ali se Belišće znalački i dobro branilo. Gostujući vratar Marin Stanić nije imao velikih intervencija, ali je zato bilo puno udaraca koji su odlazili pokraj ili preko njegovog gola. Zato je s druge strane na golu Brođana Matko Kramer bio bez pravog posla, dok i broj od 13 kornera za domaće pokazuje koliko su bili nadmoćni. Na kraju ih je u samoj završnici nagradilo za 3. pobjedu u ovoj sezoni koju su prema prikazanom i zaslužili.

Prvu ozbiljniju situaciju za vodstvo imala je Marsonia u 23. minuti preko Brkića kojeg je dobro uposlio Maksimović, međutim, mladi igrač iz Gromačnika koji je na posudbi iz zagrebačkog Dinama šutirao je malo pokraj gola. Nakon toga domaći i dalje prijete s udarcima iz daljine koje su uputili: Letica, Bundvica, Didović i Mrvelj. U dvije izgledne situacije našao se za Marsoniju u prvom poluvremenu Silvio Mihić koje nije najbolje iskoristio. Prvo ga je dobro u 34. minuti proigrao Maksimović, međutim, Mihiću je izostala prava realizacija. Samo dvije minute nakon toga sada je Bundavica poslao dobru loptu za Mihića koji se sjurio prema golu Belišća, ali umjesto udarca odlučio se na dodavanje te je tako propala izgledna prigoda. Tako se s 0:0 otišlo na poluvrijeme, dok su gosti jedini udarac prema Krameru uputili u 17. minuti preko Anića, ali nije bilo opasnosti za domaćeg vratara. Drugo poluvrijeme s novom opasnom situacijom otvorio je za Marsoniju Brkić koji je u 50. minuti šutirao u vanjski dio mreže. Samo 2. minute nakon toga vrlo dobar pokušaj za Belišće imao je Ante Matej Jurić, ali je bio za malo neprecizan. Mihić je za Brođane u krizi realizacije te je u 70. minuti ponovno bio u novoj izglednoj prigodi iz koje je mogao i više napraviti. Pokušao je u 82. minuti Stanića na gostujućem golu iznenaditi Bundavica kojeg je dobrom loptom proigrao Gačić, ali je i njegov pokušaj otišao malo pokraj gola. Bližio se kraj utakmice i Marsonia traži pogodak te Bušić u napad šalje Bundavicu, dok je prije toga u igru uveo: Olića, Gačića i Križanovića i baš su mu ta 3 igrača donijela pobjedu. Naime, igrala se 89. minuta kada je akcija krenula od Bundavice koji je na desnoj strani vidio Gačića, a ovaj je je prebacio na drugu stranu za Olića. Lijevi bočni je pokraj svog čuvara u sredini pred golom pronašao Križanovića koji se prvo oslobodio Kovačića, a onda je snažno poslao loptu pod gredu nemoćnog Staniča za 1:0. Križanovića je Cibalia ovaj tjedan posudila Marsoniji i on je u svom prvom nastupu za Brođane ušao s klupe te je odlučio pobjednika.

S ovom pobjedom Marsonia je zadržala 100%  učinak na domaćem terenu jer iz 3 utakmice imaju sve pobjede i gol razliku 8:0. Na 2 gostovanja u Vukovaru i Gornjoj Vrbi ekipa trenera Bušića doživjela je 2 poraza s 1:0, dok ih ove srijede očekuje gostovanje u Velikoj u kojoj svoje domaće utakmice igra požeška Slavonija.

Zanimljivo je bio u Oriovcu gdje je Oriolik ugostio novaka u ligi, Omladinca iz Gornje Vrbe. Domaćini su poveli u pogotkom Morbera u 63., da bi Akšamović poravnao na 1:1 u 66. minuti. Jurić Crvene dovodi do pobjede u 83. minuti za konačnih 2:1.

Slavonac iz Bukovlja je u Kutjevu pretrpio težak poraz 5:1, a novogradiška Sloga je pobjedila na domaćem terenu Slavoniju iz Požege.