Košarkašice Broda na Savi u Velikoj odigrale svoju prvu pripremnu utakmicu

Košarkašice Broda na Savi odigrale su u Velikoj svoju prvu pripremnu utakmicu. Protivnik u Velikoj bila je Hrvatska mlađekadetska reprezentacija do 14 godina za igračice koje su 2004.godište i mlađe.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 14.08.2018

Za reprezentaciju igra i članica Broda na Savi Tea Josipović koja će u novoj sezoni biti prvi centar kluba pred kojim je treća uzastopna prvoligaška sezona. Brođanke su u Veliku došle oslabljene bez: Edite Poljac, Elle Đukić, Monike Buconjić, Ene Ivanković i spomenute Josipović koja je bila na suprotnoj strani. Na kraju je Hrvatska U14 došla do pobjede sa 66:30, dok je Brod na Savi vodio u cijeloj prvoj četvrtini nakon koje je bilo 14:10. Do poluvremena je mladekadetska vrsta Hrvatske uspjela preokrenuti rezultat te se na odmor otišlo s 19:18. U nastavku je Brod na Savi puno griješio, gubio lopte, promašivao u napadu te djevojke trenera Rimarčuka nisu mogle braniti napade Hrvatske U14 koja je dominirala u skoku. Tako je prednost u nastavku stalno rasla (35:23) do konačnih 66:30. U Brodu na Savi trener Rimarčuk minute je dao za svih 11 igračica, a među njima su najučinkovitije sa 6 koševa bile Nika Kurdija i Marija Fastić - Pajk. Isti broj poena (6) kod Hrvatske U14 dala je Tea Josipović.

Prije utakmice posjetio sam mural Brune Bobana na Stadionu Papuka u Velikoj, dan nakon Bruninog rođendana.

Policija pronašla trojicu 18-godišnjaka koji su pretukli 29-godišnjaka i ukrali mi bicikl