Košarkašice Broda na Savi poražene od osječke Murse

Utakmica je u prvoj četvrtini bila vrlo izjednačena. Osječanke vode tijekom prve četvrtine do trenutka kada Brođanke rade seriju od 4:0 za 15:14 na kraju ovog perioda.

Autor: Krešimir Grčević | Datum objave: 17.02.2013

Mursa igra bolje u drugoj četvrtini zahvaljujući vrlo raspoloženoj Stefani Vilušić koja je postigla 8 koševa u ovom dijelu utakmice. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 30:24 za gošće.

Osječanke podižu nivo igre u trećoj četvrtini i presingom u obrani natjeravaju Brođanke na pogreške u napadu. Gošće su odigrale najbolje treći period susreta koji je na kraju bio odlučujući za njihovu pobjedu. Četvrtina završava rezultatom 47:31 za Mursu.

Utakmica je bila praktično riješena. No, tako nisu mislile košarkašice Broda na Savi. Napravile su seriju 15:1 čime su došle na samo 2 koša minusa pri rezultatu 50:48 za Osječanke. Snage za potpuni preokret nisu imale pa su na kraju izgubile sa 53:49.

Kod Murse valja istaknuti vrlo dobru Stefani Vilušić sa 15 koševa. Ana Kolar je bila najbolja kod Broda na Savi sa 13 postignutih koševa.

Košarkašice Broda na Savi ovim porazom imaju omjer od 5 pobjeda i 6 poraza te se trenutno nalaze na trećem mjestu u ligi.