Košarkaši Rekord Tma do 10. uzastopne pobjede

Košarkaši Rekord Tima iz Oriovca u posljednjem kolu u A-2 ligi – istok na domaćem su terenu ugostili Belišće koje se već godinama u ovom natjecanju nalazi u vrhu ljestvice.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 21.03.2016

Trebao je to biti derbi kola ekipa koje se bore za 2.mjesto na ljestvici, međutim, on je izostao. Naime, domaći su s visokih 96:56 nadigrali Belišće za kraj najbolje sezone u povijesti kuba. U Oriovcu su prezadovoljni sa sezonom svojih košarkaša Rekord Tima u A-2 ligi budući su ako se gledaju svi rezultati oni najbolji te imaju 15 pobjeda i 5 poraza. Naime, vodeće Borovo je u toj tablici izvan konkurencije imalo 1 poraz više i to onaj od druge ekipe Vrijednosnica Osijek. Kako oni igraju izvan konkurencije, onda se taj poraz Borovu ne računa i oni imaju isti broj pobjeda i poraza kao i Oriovčani. Razlika je u tome što Borovo ima samo bolji međusobni omjer, međutim, u Rekord Timu su zadovoljni s takvim ishodom budući nemaju financija niti uvjeta za igranjem kvalifikacija kako bi otišli u A-1 ligu. Prije utakmice protiv Belišća, želja sastava Igora Kovačevića bila je pobjeda s kojom bi osvojili 2. mjesto na kraju prvenstva što je za košarku u Oriovcu veliki uspjeh. Uz to imaju isti broj bodova kao i prvak Borovo te su na najbolji mogući način završili ovogodišnju sezonu. Naime, Rekord Tim je deklasirao Belišće s velikih 40 koševa razlike i tako upisao svoju 10.-tu uzastopnu pobjedu. Od početka susreta košarkaši Rekord Tima bili su u vodstvu da bi nakon prve četvrtine bilo samo 16:11 u korist domaćih koji su nastupili u rezervnoj zelenoj opremi. U prvih 10. minuta bilo je puno pogrešaka na obje strane, a pobjednika je odlučila druga četvrtina. Nju su Oriovčani dobili s 31:8 te su u tom periodu postigli 5 trica od kojih je Pavle Matuško 3 puta bio precizan sa crte 6,75. Tako se na poluvrijeme otišlo s vodstvom domaćih od 47:19, a tu razliku sačuvali su i na kraju treće dionice za 67:40. Igrači trenera Kovačevića tu se nisu zadovoljili već su i u posljednjih 10. minuta nastavili povećavati svoju prednost, a utakmicu je s dalekometnom tricom zaključio Kraljik za konačnih 96:56. Cijela momčad Rekord Tima odigrala je sjajnu utakmicu, dok je najbolju ove sezone odigrao kadet, 16.-to godišnji Egon Primorac koji je postigao 16 koševa. U visokoj pobjedi Rekord Tima nad Belišćem Pavle Matuško je ubacio 19, Andro Matuško 15, Bruno Čelebija 14, Miroslav Jošić na oproštaju od kluba i karijere 12, a Filip Grgić 10 poena. Kod Belišća su prema očekivanju najbolji bili Mikulić i Preglej.