Košarkaši Rekord Tima poraženi u završnici utakmice

Košarkaši Rekord Tima iz Oriovcu nesretno su u završnici utakmice 6. kola Druge lige – istok poraženi na svom terenu od Đakova.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 09.12.2019

Imali su Oriovčani vodstvo u većem dijelu utakmice, ali uporni gosti nisu se predavali. U samoj završnici kada se odlučivao pobjednik Đakovčani su imali više koncentracije i preciznosti te su došli do pobjede s 84:80.

Vrlo zanimljivu i na trenutke kvalitetnu utakmicu odigrali su Rekord Tim i prošlogodišnji prvoligaš Đakovo. Prema pogledu na ljestvicu Đakovčani su bili lagani favoriti s obzirom da su prije gostovanja u Oriovcu bili na omjeru 3-2, dok je Rekord Tim imao 1-3. Osim toga košarkaši Đakova koje vodi trener Marijan Petrović u prošlom kolu su na domaćem terenu svladali vodeće Belišće koje je tako doživjelo prvi poraz. S uspjehom su Đakovčani nastavili i u Oriovcu premda je vrlo lako pobjeda mogla pripasti domaćoj ekipi. Pogotovo da je Rekord Tim u ekipi imao Krešimira Bradića i Marka Sekulića pitanje je kako bi se sve završilo.

Od početka se igra izjednačena utakmica u kojoj su košarkaši Rekord Tima stalno u vodstvu. Tako je nakon prve četvrtine bilo minimalnih 18:17, dok se na poluvrijeme otišlo s 33:27 za sastav domaćeg trenera Darka Krištije. Tu prednost njegovi igrači zadržali su i nakon treće dionice nakon koje je bilo 61:56. Početkom posljednje četvrtine u 33. minuti košem Davora Galića Oriovčani dolaze do najveće prednosti na utakmici sa 66:56, međutim, vrlo brzo je ta razlika nestala. Odlični Škrinjarić je u 36. minuti po treći puta na utakmici Đakovo doveo u vodstvo sa 71:70 te su se do kraja ekipe izmjenjivale u vodstvima. Imao je Rekord Tim sve u svojim rukama kada je 50 sekundi prije kraja Marko Galić poentirao za vodstvo Oriovčana sa 79:78. Međutim, do kraja Marko Karlović, pa Antonio Žulj i na kraju Filip Škrinjarić postižu koševe za goste koje domaći nisu mogli obraniti za konačnu pobjedu s 84:80. Kod Đakova je najviše koševa i to 25 postigao Brođanin Marko Karlović koji je prije 2 sezone baš iz Rekord Tima prešao u Đakovo, dok je Osječanin Filip Škrinjarić ubacio 24 poena.

U sastavu Rekord Tima najučinkovitiji je bio Đakovčanin Matej Češkić koji je protiv bivših suigrača postigao 23 koša. Uz njega je Hrvoje Raspasović ubacio 14, a Davor Galić i Luka Pavlinović svaki po 13 poena.

Za košarkaše Đakova ovo je bila 4 pobjeda u prvenstvu te imaju 2 poraza, dok je Rekord Tim na omjeru 1-4. U slijedećem kolu Oriovčani će na gostovanje u Borovo, dok Đakovo očekuje domaći susret i derbi kola protiv Županje.