Kadeti Marsonije s visokih 8:0 nadigrali Belišće

Počelo je nogometno prvenstvo u Prvoj kvalitetnoj ligi Slavonije i Baranje za kadete.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 30.09.2021

Među 13 klubova Brodsko – posavsku županiju predstavljaju kadeti Marsonije koji nakon 4 odigrana kola imaju sve pobjede. U početku su imali nešto lakši ždrijeb i protivnike koje su s lakoćom nadigrali, dok će njihovu pravu vrijednost pokazati utakmice protiv jačih klubova kao što su Osijek, Cibalia, Đakovo Croatia i osječka Elektra.

U utakmici 4. kola Prve kvalitetne nogometne lige Slavonije i Baranje kadeti Marsonije igrači koji su rođeni 2005. godine i mlađi su s visokih 8:0 nadigrali Belišće. U ligi je 13 klubova, dok su u njoj Osijek i Cibalia koji igraju s drugim postavama jer njihovi kadeti nastupaju u Prvoj ligi. U prva 3. kola kadeti Josipa Barišića slavili su u Vukovaru s 3:1 te u Našicama sa 4:1, dok su na domaćem terenu sa 6:0 nadigrali Kutjevo i sada s 8:0 Belišće. Gosti iz grada papira novi su u ligi te su oni u Belišću poraženi prvo sa 7:0 od Đakovo Croatije, a onda i s 5:0 od osječke Elektre. Na gostovanjima osim od Marsonije stradali su još i u Osijeku od Grafičar Vodovoda sa 4:1. Kada se pogledaju rezultati jednih i drugih prije međusobne utakmice očekivala se sigurna pobjeda kadeta Marsonije protiv vršnjaka iz Belišća što se na kraju i dogodilo.

Od početka je bila vidljiva razlika u kvaliteti između ove dvije ekipe. Do vodstva su kadeti Marsonije došli već u 2. minuti kada se Borna Tolić odlučio na udarac nakon dodavanja kapetana Mihaela Bosanca s kojim je svladao vratara kadeta Belišća Lovru Jurinu.  U 9. minuti već je bilo i 2:0 nakon što je Antonio Olujević lijepo ubacio pred gol, a tamo se Dominik Koporčić samo naklonio za povećanje vodstva kadeta Marsonije. Prvi udarac prema domaćem golu imali su kadeti Belišća u 17. minuti preko Miroslava Pavlovića, ali nije bilo problema za Mateja Stepića. Nakon prvog gola, Borna Tolić u 27. minuti upisao je asistenciju, dok je Antonio Olujević koji je bio dodavač za drugi gol sada poentirao za 3:0. U 35. minuti gosti iz Belišća tražili su od suca Luke Velića iz Slobodnice kazneni udarac nakon dvoboja gostujućeg Jana Gerbera i domaćeg vratara Mateja Stepića, međutim, dobili su samo ubačaj iz kuta. Mogli su mladi Belišćani u toj situaciji učiniti nešto više ali je Bartol Jelkić nakon što je Stepić odbio loptu šutirao preko gola. U završnici prvog poluvremena u 38. minuti Antonio Olujević postigao je svoj drugi pogodak nakon što je svoju asistenciju upisao Mihael Bosanac. Tako je sa 4:0 završeno prvo poluvrijeme, dok su kadeti Marsonije u nastavku postigli još 4 gola. Nakon što je pripremio 2 gola Mihael Bosanac je u 47. minuti nakon povratne Koporčića precizno naciljao donji desni kut za 5:0. Svoju dobru igru Antonio Olujević okrunio je i trećim golom za 6:0 kojeg je postigao u 62. minuti nakon dodavanja Tomislava Pudića. Samo minutu nakon toga Pudić se istaknuo s još jednom asistencijom, ovoga puta za Ivana Gavrana koji je strijelac za 7:0. Premda je trener Barišić u nastavku uveo igrače s klupe oni su odgovorili jednako dobro kao i oni koji su igrali od 1. minute. Konačnih 8:0 za kadete Marsonije protiv vršnjaka iz Belišća postavio je minutu prije kraja David Katić koji je nakon ubačaja Borne Tolića zaključio ovu utakmicu.

Tako su kadeti Marsonije zabilježili 4. uzastopnu pobjedu iz isto toliko utakmica, a gosti iz Belišća 4. poraz. Zbog neparnog broja klubova u ligi, kadeti Belišća slijedeće kolo su slobodni, dok će igrači trenera Josipa Barišića na gostovanje u Vinkovce u kojima ih očekuje Dilj.