Kadeti KK „Đuro Đaković“ ostvarili plasman na Final Four

Odlučujuća utakmica za oba kluba igrala se ove subote u brodskoj dvorani Vijuš. Kadeti Đure Đakovića dočekali su goste iz Vinkovaca i u sjajnoj utakmici pobjedom, 68:58, osigurali daljnji nastavak natjecanja. Zajedno sa KK Sedam iz Đakova i dvije osječke ekipe, Vrijednosnicama OS i Osječkim sokolom natjecat će se na Final Fouru istoka.

Autor: Josip Kodžoman | Datum objave: 23.02.2013

Domaći dečki nisu dobro otvorili utakmicu, nije bilo protočnosti lopte u napadu što je rezultiralo početnom 7-0 serijom gostiju. Nervozu u domaćim redovima možemo opravdati time što su igrali pod imperativom pobjede od 6 ili više razlike koja je bila potrebna da bi kadeti Đure Đakovića nastavili natjecanje na Final Fouru. Gostujućom igrom dirigirao je njihov kapetan i najbolji igrač, Domagoj Čorić za kojeg domaći igrači nisu imali lijeka. Prva
četvrtina završila je rezultatom 19:13 za Vinkovce.

U drugoj četvrtini domaći igrači su se malo pribrali i u 13-oj minuti, košem Sumana, zabilježili su prvo vodstvo na utakmici (20:19). Laganu prednost održavali su do kraja poluvremena na koje se odlazi s rezultatom 33:31 za domaće.

Nastavak utakmice donio je još bolju igru domaće ekipe, ali sjajni Čorić nije dopuštao da se Đuro Đaković odlijepi na značajniju razliku. Vodstvo se često izmjenjivalo i bilo je jasno da će se konačni pobjednik odlučiti u posljednjoj četvrtini.

Posljednja dionica žestoko je počela, veliku borbenost pokazale su obje ekipe, ali domaćini su imali više raspoloženih igrača što je na koncu i donijelo konačnu pobjedu, 68:58. Kod Đure Đakovića najučinkovitiji bio je Kraljik s 21 postignutim poenom, dok je goste predvodio već spomenuti Čorić s 22 poena.

Ovom pobjedom, kadeti Đure Đakovića plasirali su se na Final Four istoka gdje će im društvo praviti ekipa Sedam, Osječki sokol i možda najveći favorit natjecanja, Vrijednosnice OS.

Poželimo našim dečkima sreću i uspjeh u daljnjem nastavku natjecanja.