Juniorski futsal derbi opravdao sva očekivanja

Juniorska malonogometna liga Slavonije i Baranje polako ulazi u svoju završnicu premda pojedini klubovi nemaju sve odigrane utakmice.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 05.03.2021

U natjecanju su i 2 slavonskobrodska kluba koja se nalaze u gornjem dijelu prvenstvene ljestvice. U 10. kolu Brod 035 u derbiju je na domaćem terenu ugostio Futsal Aureliju te se s pobjedom mogao uključiti u borbu za vrh. Međutim, Vinkovčani su nakon preokreta slavili pobjedu s 3:2 nakon koje se nalaze na vodećoj poziciji.

Derbi kola Lige Slavonije i Baranje za uzrast dječaka rođenih 2002. godine i mlađi između domaćeg Broda 035 i vinkovačke Futsal Aurelije opravdao je sva očekivanja. Obje momčadi uspjele su se vratiti nakon što su imale negativan rezultat, dok su na kraju gosti iz Vinkovaca uspjeli doći do pobjede s 3:2. Na taj su način preuzeli 1. mjesto od Osijek Kelmea, dok se Brod 035 bori za poziciju među prvih 6 ekipa koje će nastaviti natjecanje u doigravanju.

Već u 1. minuti Vinkovčani su preko Filipa Josipovića došli do vodstva od 1:0, da bi nešto kasnije gosti preko Marka Pest – Mundvajla pogodili gredu. S obzirom da se igralo vrlo čvrsto i borbeno juniori Aurelije su već do polovice prvog poluvremena iskoristili bonus od 5 akumuliranih prekršaja. Stoga su nakon 6.-og Brođani imali kazneni udarac s 10. metara kojeg je domaći kapetan Ilija Tukara u 10. minuti pretvorio u poravnanje na 1:1. Do kraja prvog poluvremena mladi Vinkovčani su bili bolji te su imali nekoliko prigoda u kojima su se nalazili: Pest – Mudvajl, Sušac i Josipović koji je pogodio okvir gola, dok je ostale udarce zaustavio na golu juniora Broda 035 odlični Filip Sušić. Već u 1. minuti u drugom poluvremenu igrači trenera Mateja Gačića dolaze do preokreta i vodstva od 2:1. Tukara je proigrao raspoloženog i razigranog Danijela Nikolića koji se u gužvi izborio za loptu te ju poslao iza leđa vratara Frana Pedića za 2:1 u korist Brođana. Nakon toga jedni i drugi imali su prigode koje nisu realizirali, domaći preko Đurkovića i Sušac za goste koji su u drugom dijelu drugog poluvremena ipak došli do pogodaka. Sada su Vinkovčani ti koji rade preokret pa je tako u 27. minuti Sušac pronašao Josipa Horvata koji prvo pogađa okvir gola, a u nastavku iste akcije i mrežu nemoćnog Sušića za 2:2. Samo 3. minute kasnije juniori Aurelije dolaze do nove prednosti kada je njihov najbolji strijelac Romeo Sušac iz teške pozicije pronašao put loptu u mrežu za 2:3. Mogli su na kraju juniori Broda 035 do 3:3, ali je udarac Nikolića nakon dodavanja Tukare odlično obranio golman Aurelije Fran Pedić koji je tako sačuvao pobjedu Vinkovčana s 3:2 i proboj na 1. mjesto.

U međuvremenu su juniori Broda 035 odigrali utakmicu 11. kola i gradski derbi protiv Broda kojeg su golovima Tukare i Đurkovića pobijedili s 2:0. Na taj se način momčad Mateja Gačića s 5. pobjedom u prvenstvu probila na 4. mjesto, dok će u pretposljednjem kolu ovog vikenda igrati domaći susret protiv Vinkovaca.

Copernicus: Pomoć alergičarima kako počinje sezona peludi

"Ograničite slavlja svete Krizme i Prve pričesti na najužu obitelj i kumove!"