Juniorima KK Marsonia pripao derbi protiv KA Osijek

U 8. kolu košarkaške lige Slavonije i Baranje za juniore za uzrast dječaka do 19 godina igrao se derbi između dvije jedine neporažene ekipe u natjecanju.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 05.02.2021

Tako su juniori Marsonije na Vijušu ugostili Košarkašku akademiju Osijek te je derbi u potpunosti opravdao sva očekivanja. Bilo je obostrano dobrih poteza, dok su Brođani bili bolji te zasluženo slavili.

Među 6 klubova koji se natječu u konkurenciji za jedno od prva 2 mjesta koja vode na poluzavršnica Prvenstva Hrvatske bore se juniori Marsonije, Vrijednosnice Osijek i Košarkaška akademija Osijek. Međusobne utakmice između ove 3 ekipe odlučit će o tome koja će 2 kluba u ovom uzrastu predstavljati Slavoniju i Baranju na poluzavršnici državnog prvenstva. Za sada su juniori Igora Kovačevića u najboljoj poziciji iz razloga što su na gostovanju dobili Vrijednosnice Osijek, dok su sada u 8. kolu na Vijušu s 80:72 bili bolji od Košarkaške akademije Osijek.

Juniorima Košarkaške akademije Osijek ovo je bio prvi poraz u prvenstvu, međutim, razlika nije velika te će oni u uzvratu na svom terenu pokušati doći do pobjede s 9 i više poena prednosti. Naravno da nije isto ići na poluzavršnicu s prvog ili drugog mjesta, dok je utakmica između ove dvije ekipe ponudila puno lijepe košarke na obje strane.

Premda su juniori Marsonije na početku imali vodstvo od 3:0, 5:2 i 7:6 gosti iz Osijeka ubrzo košem Filipa Novaka odlaze na najvećih + 9 za 17:8. Tu razliku osječka akademija zadržala je do kraja prve četvrtine za 25:19, da bi u drugoj Brođani tricama Marina Zavora i Ariana Kovačevića uhvatili priključak te se na poluvrijeme otišlo s vodstvom juniora Marsonije od 41:38. Kako je utakmica odmicala u trećoj četvrtini tako je prednost na strani domaćih počela lagano rasti, a onda je u 27. minuti odlični Marin Zavor svojom trećom tricom Brođanima donio do tada najveće vodstvo od +11 za 59:48. Nisu se gosti predavali već su do kraja trećeg perioda smanjili na 61:54, a u posljednjoj četvrtini stalno su bili blizu. Tako su juniori Marsonije 3. minute prije kraja imali 73:69, a onda je najbolji domaći igrač Arian Kovačević uzeo odluku u svoje ruke te je prvo pogodio tricu, a odmah nakon toga realizirao je još jedan napad s kojim je svoju momčad odveo do konačne pobjede sa 74:54. Upravo je Kovačević završio utakmicu s 33 koša, dok je do njega Marin Zavor ubacio 13, a Fran Vlatko Vištica 11 poena.

U sastavu poražene osječke akademije je Tin Krišto postigao 21, Matej Gerber 16, a Ivan Pudar 10 koševa.

Za juniore Marsonije ovo je bila 6. uzastopna pobjeda iz isto toliko odigranih utakmica, dok je KA Osijek na 4 pobjede i ima ovaj 1 poraz. Ovaj vikend u 9. kolu ove dvije ekipe ponovno će se međusobno sastati, ali sada u Osijeku.

Održani 24. po redu Rešetarački susreti pjesnika

Marsonia slavila na gostovanju u Pleternici unatoč igraču manje i ranom vodstvu domaćih