Juniori Olimpika prvaci Hrvatske, seniori drugi

U subotu na Zagrebačkom jezeru Jarun je održano još jedno prvenstvo Hrvatske u maratonu. Seniori su tako nastupali na dionici od 20km, a juniori na 15km.

Autor: bportal | Datum objave: 18.04.2016

U ekipnom poretku Olimpikovci brane naslov prvaka Hrvatske, drugo mjesto osvojio je drugi brodski klub Marsonia, a treće mjesto osvojio je KKK Jarun – Zagreb.

Kod seniora naslov prvaka osvaja ekipa Matija Ljubek – Zagreb ispred našeg Olimpika, a treće mjesto kao i u juniorima osvaja KKK Jarun – Zagreb.

Kajakaši Olimpika ukupno osvajaju 10 medalja. Naš Antun Novaković je tako po prvi puta u svojoj karijeri postao seniorski prvak i u maratonu na 20km, a Monika Pleša također prvi puta u karijeri postaje juniorska prvakinja Hrvatske na 15km. Medalje su još osvojili: Brigita Bakić, Antun Mikić, Zvonko Pitlović, Alen Nezić, Alen Durak, Stjepan Novotni, Ivan Pleša, Mihovil Janković, Josipa Stanić i Sara Čubrilo, a izuzetan doprinos u osvajanju pehara dali su još: Mario Ivić, Željko Čubrilo, Miroslav Došlić i Matej Bančić.

Naša seniorska postava u sastavu Marko Lipovac-Marin Lipovac je u sudaru sa Zagrebačkom postavom ostala sa slomljenim kormilom te tako nije mogla završiti utrku iako su do tog nesretnog trenutka bili u vodstvu.