Juniori Marsonije u Županijskom derbiju bolji od Rekord Tima!

U 6. kolu košarkaške lige Slavonije i Baranje za juniore za uzrast dječaka do 19 godina u Županijskom derbiju na parketu dvorane Vijuš sastali su se domaća Marsonia i Rekord Tim iz Oriovca.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 21.01.2021

Brođani su uz osječku akademiju među kandidatima za odlazak na poluzavšnicu državnog prvenstva, dok Oriovčani u ovoj ligi igraju izvan konkurencije. Na kraju su juniori Marsonije nakon bolje zabilježili uvjerljivu pobjedu s 85:68.

S obzirom da juniori Rekord Tima iz Oriovca igraju izvan konkurencije za njih mogu nastupti i stariji igrači koji su 2000. i 2001. godište, dok su u Marsoniji najstariji rođeni 2002. godine te se iz tog razloga očekivala neizvjesnija utakmica. Ona je u konačnici izostala pa su Brođani zabilježili sigurnu pobjedu s 85:68. Samo je u prvoj četvrtini bilo izjednačeno, a onda se ekipa trenera Igora Kovačevića polako počela osvajati i praviti razliku.

Juniori Marsonije u utakmicu su krenuli s vodstvom od 4:0, da bi Rekord Tim ubrzo poravnao na 4:4 i to je bilo njihovo jedino poravnanje na utakmice. U prvoj četvrtini niti jedna momčad nije se uspjela odvojiti te je prvi period završio sa 16:15 u korist Brođana. Domaći u drugoj dionici igraju znatno bolje te ubrzo odlaze na dvoznamenkastu prednost koja je na poluvremenu iznosila 42:31. Juniori Marsonije niti u nastavku nisu padali u igri, već su nastavili pritiskati, dok ih je služio šut za tricu koja im je uoči posljednje četvrtine donijela lijepu prednost od 68:47. Tu je susret već bio odlučen, dok su do kraja juniori Rekord Tima iz Oriovca uspjeli malo smanjiti na 85:68. Domaći su ukupno ubacili 10 trica, dok ih je 6 zabio odlični Arian Kovačević koji je utakmicu završio s 37 koševa. Dobro ga je pratio mladi Karlo Nužda s 3 pogođene trice i 16 poena.

Kod juniora Rekord Tima najučinkovitiji bio je Hrvoje Raspasović s 21 košem, dok je Dominik Šikić imao 17, a Matko Jagar 10 ubačaja.

Za juniore Marsonije ovo je bila peta uzastopna pobjeda iz isto toliko odigranih utakmica, dok su Oriovčani zabilježili treći poraz i imaju 1 uspjeh i to domaći iz 1. kola nad Đakovom. U slijedećem kolu momčad Igora Kovačevića neće igrati jer im je odgođeno gostovanje u Đakovu, dok će juniori Rekord Tima ove subote od 16 sati u Oriovcu igrati protiv Borovo Vukovara.