Još jedno srebro Legiji 2!

U glavnom gradu Slovačke, Bratislavi, proteklog je vikenda odigrana završnica 14. Prvenstva Hrvatske u curlingu, a slavonskobrodski Curling club Legija okitio se još jednim odličjem!

Autor: Brodportal | Datum objave: 05.03.2019

Momčad Legija 2 (Vedran Horvat, Miroslav Jurković, Bruno Samardžić, Hrvoje Tolić, Ante Baus) osvojila je srebrne medalje te su mladići ponovili svoj prošlogodišnji uspjeh.

U prvom dijelu natjecanja Legija 2 trebala je odigrati još dva susreta, svoje klupske kolege svladali su bez borbe s obzirom na to da članovi Legije 1 zbog poslovnih i školskih obveza nisu mogli oputovati na taj dio natjecanja. Nakon toga Legija 2 je uvjerljivo nadigrala ekipu Vis 2 rezultatom 7:2. Po završetku prvog kruga Prvenstva Hrvatske i sedam odigranih kola Legija 2 uoči doigravanja bila je na prvome mjestu s 12 bodova, ispred dvije ekipa Curling kluba Vis (Vis 2 na drugom i Vis na trećem mjestu, obje momčadi po 10 bodova) te Curling kluba Čudnovati čunjaš (8 bodova).

U polufinalnom susretu Legija 2 odmjerila je snage s Čudnovatim čunjašem, i taj susret Brođani su sjajnom igrom riješili u svoju korist, pobjeda 8:1. U drugom polufinalu Vis 2 - Vis 7:2. Finalni susret donio je ogled istih protivnika kao dan prije, no ovaj put Vis 2 bio je uspješniji i zahvaljujući pobjedi 6:3 osvojili su naslov prvaka Hrvatske. Legija 2 je druga, a treće mjesto osvojio je Vis, svladavši Čudnovatog čunjaša 7:5. Momčad Legija 1 natjecanje je završila na 7. mjestu, s 2 osvojena boda.

U konkurenciji curlingašica prvakinje Hrvatske su igračice Curling cluba Zagreb, drugi je Silent, a treći Vis.