Izjednačena utakmica Broda 035 i Splita

Nakon Futsal Dinama malonogometaši Broda 035 odigrali su još jednu dobru utakmicu na svom terenu. Protivnik u 14. prvoligaškom kolu bio je Split koji se na ljestvici nalazi samo 2 mjesta ispred Brođana, ali ima i 8 bodova prednosti. Ta razlika ostala je nakon međusobne utakmice budući je završilo s podjelom bodova 2:2 u vrlo zanimljivom i kvalitetnom susretu pred 800 gledatelja koji su vidjeli dobar mali nogomet.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 09.02.2019

S konačnim rezultatom nisu zadovoljna oba kluba. Brođani koji se bore za ostanak u ligi tražili su pobjedu kako bi izbjegli posljednje 3 pozicije i uhvatili Alumnus. S druge strane Splićani se žele maknuti s 8. mjesta koje ih u doigravanju vodi na aktualne prvake iz Makarske. Na kraju su jedni i drugi morali prihvatiti bod, dok su bliži pobjedi bili gosti za koje je nakon 3. mjeseca prvi nastup ove sezone imao Dario Marinović. Bivši prvaci imali su 2 puta vodstvo koje je Brod 035 uspio stići te minutu prije kraja doći do boda koji im može značiti u grčevitoj borbi za ostanak u ligi.

Za Brod 035 u utakmici protiv Splita nisu nastupili novi igrači: Peharda, Marčetić, Jukić i Mijić, dok su izostali Mirković zbog kartona i ozlijeđeni Ruhek. Od početka je Split krenuo prema raspoloženom domaćem golmanu Željku Konradu kojeg je u 5. minuti svladao suigrač Munjiza. Naime, Suton je uputio laganu loptu kojoj je Munjiza promijenio smjer, dok se istrčali Konrad našao u raskoraku i lopta je završila u mreži za 0:1. Samo minutu nakon toga Brođani su mogli do poravnanja, ali je Bundavičin udarac završio na okviru gola. Do poluvremena više nije bilo golova, međutim, najzaslužniji zašto je 800 gledatelja vidjelo samo 1 gol su oba vratara domaći Konrad i gostujući Čizmić koji je dobro zamijenio Luketina. Kad je Split iskoristio bonus od 5 prekršaja lopta je Kosora pred očima suca Saše Tomića pogodila u ruku te su domaći tražili kazneni udarac s 10. metara, međutim, nisu ga dobili. Do poravnanja Brod 035 ipak dolazi u 30 minuti kada je Bundavica prisilio Marinovića na pogrešku, lopta je došla do Čavara koji je individualnom akcijom uz malu pomoć vratnice svladao Čizmića za 1:1. Nešto kasnije u 33. minuti je nakon izleta Konrada na protivničku polovicu u kontri Suton gađao prazan gol, ali je Janković spasio novo vodstvo Splita. Međutim, u istoj minuti gosti su ipak došli do prednosti. Vrlo dobri Suton proigrao je Ćorluku koji je precizno pogodio suprotni kut za 1:2. Minutu potom, Brođani su mogli do poravnanja, ali je pokušaj Čavara iz slobodnog udarca završio na spoju grede i vratnice. Domaći traže pogodak za 2:2, ali udarce Bundavice i Ivanagića zaustavlja Čizmić. U samoj završnici Brod 035 igra bez vratara što im se isplatilo budući je najbolji igrač utakmice Bundavica sjajno pred golom uposlio iskusnog kapetana Petrovića koji je svojoj ekipi donio zasluženi bod za konačnih 2:2.

Prema tome svaki bod malonogometašima Broda 035 do kraja prvenstva može biti jako važan pa tako i ovaj protiv vrlo dobrog Splita. Pred ekipom trenera Ćorluke sada je možda i kvalifikacijska utakmica koja se igra ovog petka na gostovanju kod Osijek Kelmea.