I.T.F. Taekwon-do klub "Ge-Baek" osvojio 10 medalja

U subotu 7. listopada u susjednoj BiH, održan je 11. Doboj Open I.T.F. Taekwon-do Championship koji je ove godine okupio 293 natjecatelja iz 29 klubova i 8 zemalja: Slovenije,Makedonije, Austrije, Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine.

Autor: Brodportal | Datum objave: 09.10.2017

Brodski  I.T.F. Taekwon-do klub „Ge-Baek“  je nastupio sa svojih 6 članova i kući donio čak 10 medalja. Iako se nisu nadali velikim rezultatima, na jednom od najvećih turnira u regiji, pokazali su da se napornim radom i predanim treninzima može dospjeti u sami vrh ovog sporta.

Najbolji rezultat postigla je mlađa kadetkinja Mia Anušić koja je u formama za plavi pojas osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju, dok je u sparingu u kategoriji do 40kg nakon dvije pobjede izgubila od bolje protivnice u samom finalu te osvojila srebro.

Nora Kljajić u formama za crni pojas II Dan, osvaja srebrnu medalju dok starija sestra Lea Kljajić osvaja izvrsno treće mjesto u kategoriji juniorki.

Starija kadetkinja Andrea Brezovac u formama za plavi pojas osvaja brončanu medalju kao i u sparingu u kategoriji do 50kg.

Kadetkinja Nikolina Devčić u kategoriji do 35kg osvojila je treće mjesto te odmah nastavila sparinge u kategoriji do 40kg. Vidno iscrpljena nakon tri dobivene borbe u četvrtoj borbi joj izmiču finale te osvaja odlično treće mjesto i još jednu broncu za "Ge-Baek".

Najiskusniji član u klubu Davor Tomić u formama za crni pojas 2.Dan osvojio je brončanu medalju. U kategoriji seniora do 78kg odnosi pobjedu u prvom sparingu te bez predaha  nastavlja drugu borbu za zlatnu medalju. U prvoj rundi zadobiva težak udarac no usprkos natučenim rebrima nastavlja se boriti do samog  kraja. Osvaja izvrsno drugo mjesto i klubu donosi 10.medalju.

Klub su predvodili treneri Alen Holubek 1.Dan, Vlatko Brezovac 2.Dan koji je odradio i sudački dio posla te tajnica Sanja Anušić.