Invalidi Brodsko-posavske županije drugi na 26. Državnom prvenstvu invalida u šahu

Invalidi Brodsko-posavske županije na 26. Državnom prvenstvu invalida u šahu u Poreču zauzeli ekipno drugo mjesto.

Autor: Brodportal | Datum objave: 24.11.2019

Ovog vikenda u Poreču je organizirano 26. Državno prvenstvo u šahu za osobe s invaliditetom. Na pojedinačnom turniru u konkurenciji 21 igrača iz 6 županijskih ili gradskih saveza, odnosno klubova, slavio je majstorski kandidat Marijan Blaga Šk Tomislav-Goran, Sveti Ivan Žabno, Mato Opačak je zauzeo peto mjesto  4.5 iz 7, Damir Lović sedmo mjesto 4 iz 7, Ivan Martić sedamnaesto mjesto  3 iz 7 i devetnaesto mjesto Dragan Pavić 2.5 iz 7. Igrao se švicarac u 7 kola, 30 minuta po igraču s dodatkom od 30 sekundi po odigranom potezu.

Konačni poredak nakon 7. kola

U ekipnom dijelu nastupilo je pet momčadi, a prvo mjesto je pripalo šahistima iz Zagreba  sa 7 meč bodova pojedinačno, 11 bodova . Druga ekipa je bila SSI Brodsko-posavske županije  s 6 meč bodova pojedinačno 11 bodova, u sastavu MATO Opačak, DAMIR Lović, ILIJA Matijašević, DRAGAN Pavić i pričuva Ivan Martic. Dok je treće mjesto zauzela ekipa Koprivničko Križevačke  županije  s  5 meč bodova pojedinačno 8.5 bodova . Natjecanje se igralo pod pokroviteljstvom Hrvatskog Paraolimpijskog odbora.

MOŽDA VAS ZANIMA I OVO

Jezero Petnja polako se vraća u izvorno stanje, ribiči u volonterskoj akciji održavanja

Obitelj Drozdek stari štagalj pretvorila u moderan dom

Udruzi Obiteljski koordinator urečena donacija prikupljena na Božićnom malonogometnom turniru

Ustanova Academia Cravatica u povodu predsjedanja RH Vijećem EU kravate postavila i na spomenike u Novoj Gradiški